Yeni Bir Dramatik Komedi: “Furlough”

Bu ay, başrollerini Melissa Leo ve Tessa Thompson’ın oynadığı Furlough adlı film gösterime giriyor! Film, biri hapishanede yarı zamanlı çalışan ve aynı zamanda yaşlı annesiyle ilgilenen; biri de hapishanede suçlu olarak bulunan iki kadın çevresinde dönüyor. Bu iki kadın, azılı suçlumuza ölüm döşeğindeki annesini ziyaret etmek için izin verilince bir araya geliyor ve akıl almaz bir yolculuğa adım atıyorlar. Karmakarışık bu macerada neler olacağını da izlemek seyircilere düşüyor. Furlough, 16 Mart’ta ABD’de gösterime girdi, Türkiye için bir tarih henüz belirtilmedi.

Azılı suçluyu oynayan Melissa Leo’yu bazılarımız Fighter filminden bilir. Kendisi bu filmdeki performansıyla Oscar kazanmıştı. Tessa Thompson’ı ise Creed filminde izleme şansı elde etmiştik; sonrasında Thor: Ragnarok‘ta da karşımıza üstün bir performansla çıkmıştı. Şimdi de ikisini beraber Laurie Collyer’in yönetmenliğinde Furlough filminde göreceğiz. Bunun yanında hapishane görevlisinin (Thompson) annesini de Whoopi Goldberg oynuyor.

Fragmandan anlaşıldığı üzere yeri gelince üzmeyi, bol bol da güldürmeyi amaçlayan bir yapım gibi gözüküyor. Umarım seyirciler de yansıtılmaya çalışılan duyguları tam anlamıyla hissedip sinema salonunu tatmin olmuş bir şekilde terk edebilir. Furlough’da komediyle dramı birleştiren Collyer’e bazısı olumlu bazısı olumsuz eleştiriler yağıyor. Filmin gösterime girmesini beklerken sizi de fragmanı izleyip kendi fikrinizi edinmeye davet ediyorum ve bunca “çerezlik” filmin arasına bir yenisinin eklenmemiş olduğunu umarak yorumu size bırakıyorum.

 

 

Kaynaklar:

http://www.imdb.com/title/tt5291792/fullcredits

http://www.comingsoon.net/movie/furlough-2018

IFC Nabs Melissa Leo, Tessa Thompson Comedy ‘Furlough’ (EXCLUSIVE)

Görsel Kaynaklar:

https://teaser-trailer.com/furlough-movie-trailer/

https://gowatchit.com/watch/movies/furlough-647424?campaign=default-website&gwi_list_id=284361

 

 

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu