Windows 7’ye DirectX 12 Desteği Yok!

Oyun performansı konusunda ciddi bir sıçrama oluşturacak DirectX 12’den Windows 7 kullanıcılarına kötü haber.
DirectX 12, oyun sektöründe en çok beklenen yeniliklerden biri. Windows 10 ile birlikte gelmesi planlanan DirectX 12’nin Windows 8’e de destek sunacağı biliniyordu. Ancak AMD yetkilisi Richard Huddy’nin son yaptığı açıklamalara göre  Windows 7 kullanıcıları, oyun konusunda ciddi performans artışı sunacak olan DirectX 12 teknolojisinden mahrum kalacak.

2733730-dx12

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen PDXLAN etkinliğinde konuşan Richard Huddy, Windows 7’nin halen en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olduğunu belirtti. Windows ekosistemi içerisinde %52’lik oranla en çok pazar payına sahip olan Windows 7’nin oldukça popüler olduğunu söyleyen Huddy, Windows 7 ile ilgili konuşmasını, işletim sisteminin sevenleri için kötü bir haberle sonlandırdı: Windows 7’ye DirectX 12 desteği gelmeyecek!

Özellikle daha etkili çoklu çekirdek kullanımı ve buna bağlı olarak daha iyi oyun performansı ve daha düşük güç tüketimi gibi özellikler vadeden DirectX 12’nin gelecekte oyun performansı konusunda önemli bir etken olması bekleniyor. Microsoft’un Windows 7’yi DirectX 12’den mahrum bırakması ise Windows 8 ‘de beklenen ilgiyi yakalayamaması yatıyor. Microsoft, Windows 10’da da  aynı durumla karşılaşmamak için benzer kararlar alması muhtemel. Microsoft’un Windows 7’ye olan temel desteğini de Ocak 2015 tarihi ile kesileceğini de hatırlatalım.

[box_light]Kaynak[/box_light]

PC gamer

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu