Uzaktan Hediyeleşme: Dijital Jestler Yapma Sanatı

Doğum günü, yılbaşı veya başka bir özel gün için olsun, sizinle aynı şehirde yaşamayan sevdiklerinize hediye vermek oldukça zor. Fiziken vermek zorunda kalmayacağınız, bir maille, bir kargoyla kalpleri ısıtacak hediye önerilerimiz var.

 1. WWF ile hayvan evlat edinme

WWF, her türlü özel gün için ayrı olarak tasarlanmış güzel online ve basılı sertifikalarıyla, nesli tükenmekte olan hayvanların bakımı için para toplarken, sizin de hediye sorununuzu çözüyor. Çevre konusunda duyarlı veya hayvan dostu biri için, bir hayvanı fahri olarak evlat edinmek çok anlamlı bir hediye. Yaptığınız bağış miktarına göre, sertifikanızla birlikte, pelüş oyuncak veya eğitici kitap gibi daha farklı hediyeler de edinebilirsiniz.

27

 1. Spotify üyeliği

Hediyeyi vereceğiniz kişi bir müzik severse bu hediyenize bayılacak. Reklamsız, kesintisiz müzik dinleyip kendi listelerini oluşturabileceği, hem bilgisayarında hem de telefonunda kullanabileceği bir hizmet.

 1. Steam’den bir oyun

Zaten Steam hesabı olan bir oyunsevere, “hediye et” seçeneğiyle birlikte istediğiniz oyunu alabilirsiniz. Hem birkaç dakika içinde alınabilecek, hem de gerçekten sık kullanacağı güzel bir jest.

 1. Netflix üyeliği

O veya bu dizi fark etmez, herkes birçok televizyon programını takip ediyor. Hem dizi hem film izleyebileceği, hem de farklı dil ve altyazı seçenekleriyle kendini geliştirebileceği, her gün adınızı anabileceği bir hediye.

netflix

 1. Sevdiği bir albüm

Beğendiği sanatçının şarkılarını ona legal yollardan, hem de yüksek kaliteyle çeşitli platformlar üzerinden hediye edebilirsiniz. Çok etkileyici bir hediye olmasa da, hem sanatçıya saygılı, hem de sevimli bir hareket olabilir.

 1. Okuduğu bir dergiye online abonelik

Artık birçok dergiyi internet üzerinden okumak mümkün. Hediye alacağınız kişinin düzenli okuduğu bir süreli yayın olduğunu biliyorsanız, ona online abonelik vermek muhteşem bir jest olabilir. Basılı abonelik alıp adresini vermek de bir seçenek gibi gözükse de, online olarak hem daha ucuz, hem de ülkeler arasında satın alması daha kolay bir hediye.

 1. Duygu dolu bir “mixtape”

Romantik bir hediye arıyorsanız, sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir liste hazırlamak güzel bir seçene olabilir. Bu listeyi yollamak için mailden tutun da 8tracks, Spotify gibi hizmetleri de kullanabilirsiniz.

 1. Dropbox Pro

Belgelerini buluta yükleyen, sürekli de bedava gelen depolama alanının yetersizliği hakkında mızmızlanan o arkadaşa, sevgiliye, kardeşe çare! Bilgisayarına Dropbox’u kurarak her dosyasının her an senkronize edildiği bu sistem içinde telefonuna her dosyasını aynen indirebilir, her türlü paylaşabilir, ekip çalışmaları için de kullanabilir. Bir üniversiteli ve ofis çalışanı için oldukça işlevli bir hediye.

darussafaka-bagis-sertifikasi

 1. Adına bağış

Çok anlamlı, hem de faydalı bir hediye. Darüşşafaka, LÖSEV, Koruncuk Vakfı gibi birçok önemli kuruluş sevdiklerinizin adına bağış kabul ediyor, hem de doğum gününden tutun da sevgililer gününe kadar birçok farklı tasarımlarla birlikte online veya basılı sertifika olarak hediye ediyor. Bir de aldığınız insanın ilgilendiği bir konuyla ilgili kurumlara bağış yaparsanız, artı puan.

 1. Evernote Premium

Ders notlarını almak için bilgisayarını kullanan birine hediye arıyorsunuz kesinlikle Evernote. Bilgisayar – telefon arasında, yapılacaklar listesi yapıp tik atmaktan tutun da, tüm ders notlarını ve ödevlerini görselleriyle, ses kayıtlarıyla, fotoğraflarla tutmaya kadar birçok işi bir arada yapmanıza izin verebilen bir servis Evernote, Premium ise bedava versiyonunda olmayan birçok özelliğe sahip.

 1. Audible üyeliği

Sesli kitaplarla ilgilenen bir insana hediye bakıyorsanız, ona aylık bir meblağ karşılığında sınırsız kitap dinleme hakkı kazandıran bu servise üyelik alabilirsiniz. Maddi olarak daha hafif bir seçenek isterseniz de, tek bir kitabı, belki de yazarı tarafından okunmuş versiyonunu, hediye edebilirsiniz.

Premium

 1. Ufak, sevimli bir video

Fotoğraflarınızı, belki de video yapma ve görsel tasarım yeteneklerinizi kullanarak güzel bir video yapıp onu maille yollayabilirsiniz. Bu konuda becerikliyseniz, karşınızdakini çok sevindirecek, belki de ağlatacak bir hediyeye imza atabilirsiniz.

 1. İnternetten alışveriş

Alışveriş yaptığınız site, ürünleri kargoyla teslim edebiliyorsa bu güzel bir seçenek. Yurtdışında yaşayan birine, özellikle de beklenmedik bir şekilde bir hediye kargolamak sorunlar doğurabilir, o yüzden iyice bilgi edinerek bu işe girişmenizi tavsiye ederim. Kıyafet, takı gibi hediyeler alma konusunda ısrarcıysanız çareniz bu olabilir.

 

Görsel Kaynakları

https://evernote.com/intl/tr/upgrade/?tier=premium

tipsnstyle.com/ gift-wrapping-ideas-holidays/

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu