Dönemin kuşkusuz en eğlenceli zamanı geldi çattı. Belalı final döneminden bahsediyorum tabii. Bu stres dolu günlerde ne yapıp edip eğlenmeyeceğiz mi demek? Asla. Bir kere her öğrencinin en az bir kere kollarına düştüğü “erteleme” eğilimi veyahut “üşendim, öyleyse yarın” düşüncesi sağ olsun, ne kadar yoğun olursak olalım biraz eğlenceye zaman yaratabiliyoruz. İşte o anlarda, böyle “yahu bir kahkaha atayım veya biraz kafamı boşaltayım” diye ekranın başına geçmek, gerçekten çok çekici oluyor. Ben de kendi final dönemlerimde izlediğim, analiz etmek, üstüne düşünmek için değil belki ama gerçekten kafamı biraz olsun hafifletmeme yardım eden filmlerden kısa bir liste yaptım. Bir filmi ne olursa olsun, yaşamı yücelttiğinden sevdiğimizi söyler bir büyüğüm, bu filmler de öyle filmler.

 

Miss Sloane (2016)

Yönetmen:  John Madden

Yazan: Jonathan Perera

Oyuncular: Jessica Chastain, Mark Strong

Jessica Chestaine’in akademi ödülüne aday olduğundan beri sıkı bir takipçisi olarak bu filmi dört gözler bekliyordum zaten. Aslında biraz daha okunma yapılmasını düşündüğüm bir film olmakla beraber, yalnızca rekabet duygusunu körüklemesiyle de izlemeye fazlasıyla değer buluyorum.

 

How To Be Single (2016)

Yönetmen: Christian Ditter

Yazanlar: Abby Kohn ve Marc Silverstein

Oyuncular: Dakota Johnson, Rebel Wilson,

 

Kötü bir ayrılık sonrası arkadaşlarla izlemek için birebir; denendi, tescillendi. Ayrıca Dakota Johnson ve Rebel Wilson, buradan nasıl korkunç derecede klişe ama yanı zamanda eğlenceli bir film çıkmasını bekleyemeyiz?

 

Chicago (2012)

Yönetmen: Rob Marshall

Yazarlar: Bill Condon ve Bob Fosse (kitap)

Oyuncular: Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere

 

Harika müzikleri olan, senaryosuyla değil belki ama diğer her şeyiyle göz kamaştıran bir film. Efsane bir kadroya sahip olduğunu da aman aman unutmamak lazım.

 

The Interview (2014)

Yönetmenler: Evan Goldberg ve Seth Rogen

Yazarlar: Dan Sterling ve Seth Rogen 

Oyuncular: James Franco, Seth Rogen

 

Kuzey Kore’yle dibine kadar dalga geçen, her türlü politik espriyi yapmaktan kaçınmayan bir film. Hungover, politik bir komedi olsaymış, işte bu film olurmuş.

 

Predestination (2014)

 

Yönetmen: Michael Spierig ve Pete    r Spierig

Yazarlar: Michael Spierig ve Peter Spierig

Oyuncular:  Ethan Hawke, Sarah Snook

 

Kafa patlata patlata anlamak mümkün ancak, bitirdikten sonra şöyle bir on beş yirmi dakika tavana bakma garantili diyebilirim. Ancak sonrasında gelecek olan “Ne izledim ben, nasıl yani?!” sorgusu paha biçilmez.

 

Efendiler, hepinize kolaylıklar olsun!

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu