Black Panther: The Album

Bu ay vizyona giren Black Panther filminden ilham alınarak ve filmin içerisinde çalınmak üzere üretilmiş bu albüm, filmi izleyenler için zaten ayrı bir anlam taşımakta. İzlemeyenler ise gönül rahatlığıyla ortalama üstü, pek çok hit barındıran bu albüme bir göz atabilir. Pek çok sanatçının içinde bulunmasına rağmen kaptanın Kendrick Lamar olması ise ayrı bir artı bu iş için.

 

MGMT- Little Dark Age

Tuhaf ikili geri dönüyor. 80’ler esintileriyle ve ilk albümlerinin tarzında. Dinlemeye değer olduğu çok açık. Bu ayın belki de bu yılın en ses getirecek albümlerinden.

 

Rich Brian – Amen

Geldik benim bu ayki kişisel favorime. Çok genç yaşına ve anadilinin ingilizce olmamasına rağmen Endonezyalı 17 yaşındaki Brian Immanuel, kendine hip-hop camiasında yer edinebildi. Albüm bir ilk albüm olarak bana kalırsa başarılı fakat yer yer sıkıcılaştığı tekdüzeleştiği oluyor. Bu ay için en mutlu eden albüm bu oldu benim için. Prodüksiyon olarak kalıpların dışında bir rap albümü arayanlar için kesinlikle dinlemeye değer.

 

Franz Ferdinand – Always Ascending

5 yıllık ara gruba yaramış mı, yaramamış mı? Yenilenip daha farklı bir tarza mı kaymışlar? Yoksa olgunlaşıp ağırbaşlı tınılara mı sığınmışlar? Dinleyip bunlara cevap vermek sizin ellerinizde!

 

Ansızın Bi’ İnfilak – Atımı Hazırlayın

Geldik bu ayın tek yerlisine. Tuhaf isimli alternatif rock grupları furyasının en yeni, en genç üyesine hoş geldin diyin, çünkü albüm hiç fena durmuyor. Kalıcı olabilecekler mi? Kendi dinleyici kitlesini bulabilecekler mi? Şarkılar hiç fena değil, sözler de idare ediyor. Denemeye, bir göz atmaya değer.

Leave a Reply