2014 Dünya Kupası elemelerine Avusturya’nın Leogang bölgesinde hazırlanan A Milli Futbol Takımımız bu akşam Finlandiya ile yapacağı hazırlık maçı öncesi Steinberg Stadı’nda yaklaşık bir saatlik basına kapalı antrenmanını gerçekleştirdi.

119 kez A Milli formayı giyerek rekoru elinde bulunduran Rüştü Reçber, bu akşam oynanacak Finlandiya maçında son kez milli formayı giyerek “milli jübilesini” yapacak.

Takım arkadaşları tarafından düzenlenen veda partisi sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Kutlama gecesinde Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ”Rüştü’nün hem kulüplerde hem de milli takımda büyük başarı ve hizmetleri oldu. Belki milli formayı son kez giyecek ama futbolculuk yaşantısını sürdürecek. Umarım futbolumuzda onun gibi nitelikli futbolcuların sayısı giderek artar. Bugün onun için özel bir gün. Finlandiya maçında Rüştü ağabeyiniz için oynayacaksınız” diye konuştu. Daha sonra milli takım futbolcularının imzaladığı 1 numaralı forma Rüştü’ye hediye edildi.

Tecrübeli kaleci ise ”Bu anlamlı hediye için teşekkür ederim. Milli takıma, bu kutsal formaya uzun yıllar hizmet etmiş olmaktan dolayı çok mutluyum, gururluyum” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Üzerinde 120 Rüştü Reçber yazılı pastasını kesen milli sporcuya, Selim Koray da Finlandiya maçı öncesi hizmet plaketi verecek.

Türkiye-Finlandiya

Stad: Red Bull Arena
Yayın: Lig TV, TRT Spor
26 Mayıs 2012 Saat: 21.00

Hakem: Avusturyalı Manuel Schüttengruber

Muhtemel Kadrolar

Türkiye: Rüştü, Serdar Aziz, Semih, Bekir, Hasan Ali, Arda, Emre, Selçuk, Sercan, Umut, Burak
Teknik Direktör: Abdullah Avcı
Finlandiya: Fredrikson, Arkivuo, Halsti, Pasanen, Toivio, Eremenko, Hamalainen, Porokara, Sjolund, Pukki, Kuqi
Teknik Direktör: Mixu Paatelainen

Leave a Reply