9 Mayıs akşamı UEFA finaline yakışır, seyir zevki yüksek bir maç izledik. İki İspanyol ekibinin mücadelesinde kazanan Atletico Madrid oldu. Madrid ekibi, son 3 sezonda 2.kez kupayı müzesine götürme başarısını yakaladı.

Oyun olarak baktığımızda Madrid erken golü bulmanın avantajını iyi kullandı. İkinci golü de atarak iyice rahatladı. İlk iki golde de Falcao’nun imzası vardı ve 2 gol de muazzamdı. Arda’nın 2.golde yaptığı asisti de söylemeden geçmemek gerekir.

İkinci yarıya Bilbao etkili başladı, uzun pası tercih etmediği ataklarda pozisyonlara da girdiler ama daha sonra Llorente’ye uzun pas yapmaya başladılar ve orda tıkandılar. Kontra’dan yedikleri 3.golle de mağlubiyeti kabullendiler.

Manchester United, Schalke 04 gibi takımları eleyen, kupaya renk katan ve taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanan Bilbao’nun kazanmasını isterdim. Finale kadar çok iyi gittiler, takım olmayı çok iyi başarmış bir ekipti; fakat olmadı. Savunmalarında ki problemleri bir türlü çözemediler ve Falcao’yu durduramadılar.

Atletico Madrid tarafından bakacak olursak, son 3 sezonda 2.kez bu kupayı kaldırdılar. Teknik direktör de dâhil olmak üzere, ilk 11 tamamen farklı oyunculardan kuruluydu önceki kupa kaldıran kadrosuna göre. Futbolda istikrarın her şey olmadığını bir kez daha gösterdiler. Takdiri hak ediyorlar.

Oynayanın, yakaladığını atanın kazandığı bir maç oldu.

Leave a Reply