obradovic-ve-ataman-dan-fair-play-cagrisi-6109863_6414_o

O gün fair-play çağrısı yapmışlardı…

Basketbol severlerin tanık olduğu TBL’de Play-off’larda final serisi Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital arasında oynandı, ya da oynanmaya çalışıldı desek daha doğru olur. Tam da seri 3-3’e gelip Galatasaray,  Fenerbahçe’yi evinde yenip şampiyonluğunu ilan etme avantajı yakalamışken, Galatasaray Başkanı Sayın Ünal Aysal, GS TV’ye çıkıp Fenerbahçe Ülker Arena’da oynanacak olan serinin 7.maçına “can güvenliklerinin” olmadığı ve federasyonun kararlarını tanımadıkları gerekçeleri ile çıkmayacaklarını açıkladı. Hak veren oldu, gerekli olduğunu söyleyen oldu. Bazılarımız da-ben de dahil olmak üzere-  yersiz bir tepki olarak bulduk. Her iki takıma şu ana kadar olan mücadelesinden dolayı teşekkür ederek Galatasaray‘ın Sayın Yönetimine birkaç soru sormak istiyorum:

1-) Toplamda final serisinde 6 maç oynandı ve ilk çıkan olay son maçta değil, tüm seri boyunca ufak tefek de olsa yaşanmışken neden şampiyonu belirleyecek olan maça çıkmamazlık yapıldı?

2-) Tüm lig boyunca başka takımlarla yine ufak tefek sorun yaşanmışken neden onlarla diğer maçlara çıkıldı? Bence tertemiz kavgasız ve küfürsüz basketbol izlemek ve oynamak istiyorsak gerekli duyarlılık sürekli gösterilmeli çünkü.

3-)Bu kadar fair-play aşığı(!) olan Ünal Aysal aynı hassasiyeti neden futbolda göstermedi?

4-)Bana göre oyun hakları gasp edilen Galatasaray Erkek Basketbol takımı oyuncuları bu konuda ne düşüyor?

Gelelim asıl olarak söylemek istediklerime. Öncelikle ilk defa bir yazımda tarafsız olamadığım için özür diliyorum. Koyulan tepkinin %90’lık bir kısmının Fenerbahçe camiasına gösterildiğini düşünüyorum. Neden böyle düşünüyorsun derseniz 19.06.2014 Perşembe akşamı tüm takımın ve teknik ekibin yüzüne bakarsanız şampiyonluk sevinci değil, verilen emeklerin karşılığının alınamamış olmasının öfkesini ve bir o kadar basketbolsevere güzel bir maç izletememiş olmanın üzüntüsünü göreceksiniz. Gönül isterdi ki güzel bir final maçı izleyelim ve şampiyonu tebrik edelim ancak kendi takımımı bu olayların gölgesinde bile tebrik edemiyorum. Umarım herkes kendine düşen payı çıkarmıştır.

Son olarak Fenerbahçe Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’a da bir mesajım olacak. Kin gütme politikası ile taraftar ve ezeli rakip değil ancak düşman edinebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

2 comments

  1. Bahadır Biçer

    Eline sağlık düşüncelerime tercüman olmuşsun. Benimde tek diyeceğim şu, maça çıkmamaya sebep olarak gösterilen sıkıntıların daha fazlasını Fenerbahçe’nin yaşamadığını hatta ve hatta genel olarak Fenerbahçe’nin her takımdan daha fazla sıkıntı yaşamadığını veya Fenerbahçe’ye sıkıntı yaşatılmadığını söyleyebilecek tek bir kişi varsa kupayı iade edelim.

  2. Dilay Özcan

    Sevgili Bahadır,
    Güzel yorumun için çok teşekkür ederim. :) Eklediğin noktaya kesinlikle katılıyorum.