Türk Telekom dün akşam Ankara Arena’da Galatasaray Liv Hospital’i konuk etti. Ev sahibi takım kötü gidişata “dur” dedi ve sahasında Galatasaray Liv Hospital’ı 70-64 mağlup etti.

111120132133136268348_2

Galatasaray Liv Hospital uzun bir aradan sonra ilk defa tam kadroya yakın mücadele etti. Bonsu’nun gelmesi, Cenk, Ender ve Furkan’ın takıma dönüşleri kazanmaya gelmiş Türk Telekom’u durdurmaya yetmedi. Üst üste ikinci deplasmanını kaybeden Galatasaray’da bu sefer de Jamont Gordon ve Ersin Dağlı sakatlandı.

Maçın ilk periyodunda iki takım da sayı bulmakta zorlandı. Türk Telekom adına Kerem Tunçeri’nin isabetsiz şutları ve top kayıpları skordaki dengeyi bozdu. Can Akın ve Sinan Güler eşleşmesinde baskın tarafın Sinan Güler olduğunu gördük. Sinan Güler’in geçen maçlara göre olan azmi ve hırsı gözlerden kaçmadı. İlk periyodun bitimine 4 dakika kala devreye giren Ersin Dağlı ve Carlos Arroyo’nun bulduğu sayılara Türk Telekom cephesinden yanıt gecikmedi. Ancak Cemal Nalga ve Polat Kaya’nın sayıları yetmedi ve Telekom ilk periyodu 12-17 geride kapattı.

İkinci periyotta göze çarpan Cenk Akyol’un formsuzluğu oldu. Hızlı başlayan Türk Telekom’da bu sefer Kerem Tunçeri oyuna dönmüştü ve takımının hanesine ard arda sayılar yazdırdı. Sahada ard arda sayılar kaydeden oyunculardan biri de Göksenin Köksal’dı. Özellikle geçen sezon yokluğu oldukça hissedilen Göksenin’in parkeyi çok özlediği aşikardı. İkinci periyottaki 6 dakikasında takımının ve Ergin Ataman’ın yüzünü oldukça güldürdü. İkinci periyodun sonunda Galatasaray Liv Hospital soyunma odasına 35-36 önde girdi.

1131491-17827401-640-360

3.periyotta sahaya çok farklı birer Galatasaray ve Telekom çıktı. Galatasaray adeta savunma yapmıyor, Telekom ise hücumda harikalar yaratıyordu. Cemal Nalga sürekli ribaund alıyor, Kerem Tunçeri her fırsatta assist yapıyordu. Bulduğu fırsatların çoğunu kaybeden Galatasaray Liv Hospital bu periyotta üstünlüğü daha fazla elinde tutamadı ve periyot 53-48 Türk Telekom lehine sonuçlandı. 4. periyota büyük bir özgüvenle başlayan ev sahibi takımın gözünü Carlos Arroyo ve Mensah Bonsu korkutamadı. Maçın sonuna kadar üstünlüğü elinde tutan Türk Telekom salondan 70-64 galip ayrıldı.

 

[box_dark]Maçtan notlar:[/box_dark]

Galatasaray Liv Hospital’ın üst üste kaybettiği ikinci deplasman maçı oldu.

Galatasaray Liv Hospital’da yine kan kaybı oldu. Takım deplasmandan 2 sakat oyuncuyla ayrıldı.

Ergin Ataman’ın maç sonu ve sonrasındaki tepkileri dikkat çekti. Ergin Ataman son 2 molada oyuncularına taktik vermedi ve kenarda sessizce oturdu. Maç sonrasında ise attığı ağır tweet ile dikkat çekti.

[quote]Sporda mağlubiyetler olabilir ama bu akşamki gibi sorumsuz ve rezil basketbol için tüm GS taraftarlarından özür diliyorum. Cezalar ağır olacak.[/quote]

diyerek takımına olan kızgınlığını belirtti.

Türk Telekom’da ise parkeye adımını atan her oyuncunun terinin son damlasına kadar savaştığı gözlerden kaçmadı. Ev sahibi takım kazanmaya geldiğini Galatasaray ve taraftarlara oldukça hissettirdi.

Salondaki her koltuğa Türk Telekom bayrakları konmuştu. Salonda sürekli bayraklar dalgalanıyordu. Telekom seyircisinden destek istemişti ve istediğini fazlasıyla aldı.

Türk Telekom bandosu keyifli dakikalar yaşattı. İlk yarının sonunda parkeye çıkan Atiye taraftarları coşturdu. İkinci yarı itibariyle salonda adeta bayram havası oluştu ve maç sonunda Türk Telekomlu oyuncular sevinçlerini parkede kutladılar.

 

 

Leave a Reply