Milli maçlar nedeniyle ligimizi bir hayli özlemiştik. Haftanın açılış maçında Elazığspor, Eskişehirspor’u konuk etti. Zevkli bir maç olacağını düşünmem sebebiyle ayrı bir ilgiyle izledim maçı ve hatta tatilimi bu maçı izleyebilmek için erken bitirdim. Fakat gördüklerim beni memnun etmeye yetmedi. Maçtan önce stattaki 10 bin seyirci gibi ben de Elazığspor’un galip geleceğine inanıyordum ve hatta Elazığ’ın ilk devrenin başlarındaki oyunu, bu maçın sonucu belli diye düşünmeme bile neden oldu. Savunmada iki takımında önemli sakatları vardı. Elazığspor’da Görkem yerine defansif ortasaha oyuncusu Sow stoper rolündeydi. Eskişehirspor’da da tecrübesiz Tarık oynayacaktı. Elazığspor galibiyete muhtaçtı ve bu yüzden inancım bu yöndeydi, ama olmadı yine olmadı, niye olmadı ?

Eskişehirsporlu futbolcular gol sevincini böyle kutladı

Eskişehirsporlu futbolcular gol sevincini böyle kutladı

Her şey mükemmel başladı Elazığspor adına. Oyunun kontrolünü eline almıştı. Rakibinden çok daha fazla şutu ve gol pozisyonu vardı Elazığspor’un. Haftalardır herkesin beklediği ”Sollied tipi” futbol oynanıyordu artık. O anlar gurur duyuyor, hem teknik direktörün kararlarını hem de futbolcuların çabalarını takdir ediyordum. Hatta o anlardaki planıma göre yazımın başlığını gururla yazacaktım ve büyük takımlarda tecrübe kazanmış Elazığsporlu futbolculardan bahsedecektim ama olmadı. Objektif bir şekilde bakmaya çalıştığım halde bence hatalı bir karar olan korner pozisyonu, penaltı ve gol. İzlenimlerim artık kaybetti diyordu çünkü Elazığspor takımı saha içinde motivasyonunu koruyabilen bir ekip değil. Golden dağıldı. Bir de üstüne yine bence yanlış olan 2 sarı kart eklenince tabii olan oldu…Fakat hiçbir mazeret kabul etmeyecek olan bazı şeyler vardır. Ofansif olarak iyi çalışmış bir Elazığspor, defansı harikulade olan bir Eskişehir ile oynadı. Neden haftalardır farklı mağlup oluyor bu takım sorusu Sayın Sollied’e sorulmalıdır. Takım savunmasını başarıyla oynatabilmesiyle tanınan Sollied bunu neden Elazığ’a tam olarak yansıtamıyor? Ne dediğimi anlamak istiyorsanız ikinci golü açın bir bakın. Halısaha takımlarının bile yemeyeceği bir gol yenildi. Bu takımın nasıl oluyor da 2. ligden (Ptt 1. ligi kastetmiyorum) beri Ahmet Görkem Görk kilit oyuncusu oluyor. Futbolu Elazığ’da mı öğrendi yoksa Elazığ hala daha iyisini mi bulamadı? Tabii Görkem’in bu maç oynamadığını ve onun yerine Sow’un başarılı performansını izledik.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tZrzBg0YVow

 

Elazığ’da Kalbur eleği olmak” diye bir laf vardır başka yerlerde var mı bilemem. Bu sene Elazığspor bu savunmayla “Kalbur eleği” gibi olur. Bugün Eskişehirspor neredeyse her atağında kaleye geldi. Orta alanda yeterince top tutmuyor ve pres yapmıyor Elazığ. Bu gidişle düşülür ama böyle gidilir mi orasını bilemem.Temennim odur ki Süper ligimizde süper bir doğu takımı olsun yoksa kimse bana Türk futbolu gelişiyor demesin.

Ayrıca bugün maçın en vahim kısmı Cüneyt Çakırdı. Mümkünse Cüneyt Çakır sadece yurt dışında maç yönetsin.

 

Leave a Reply