Düşmemek İçin Koş Gakkoş !

İlk yarının bitmesiyle maç değerlendirmeleri yerine, sezon değerlendirmeleri yazmak gerekiyor. Her maç değerlendirmelerimde geride kalan dönemin değerlendirmelerine de yer vermem dolayısıyla bu yazı pek ilginç, duyulmamış şeyler yazamayacağım ne yazık ki… Sezon başında rakiplerine nazaran çok düşük bir konsantrasyon gösteren Elazığspor, ilk yarının sonlarında ancak konsantre olabilmiş ve lige son anda geri dönebilmişti. Fakat taraftarın talihsizliği ne yazık ki bitmek bilmeyecek. Transferde en etkili ve başarılı olması gereken takımlardan olan Elazığspor, ciddi bir hedef belirleyememiş olmakla beraber elindeki oyuncuları da kaçırmaya başladı.
kamp2
Alacakları olan futbolculardan bahsetmiştim. Takım içinde gruplaşmalar vardı. Futbolcular huzursuzdu. Beklenen gerçekleşti futbolcular alacaklarını talep etti. Beklenmeyen ise şuydu ki o da gerçekleşmiş oldu, alacağını isteyen futbolcular kadro dışı bırakıldı ve bir kısmının sözleşmeleri feshedildi. Bu problemler bu şekilde çözülemez. Sen bir yandan parasını vermediğin futbolcuları gönderip bir yandan yeni futbolcular almayı kadroyu geliştirmeyi düşünemezsin. Alper Kalemci, Adem Alkaşi, Spahija, Caner Bulut, Oktay Pop, Luke Moore, ayrılan futbolcuları Elazığspor’un. Köksal, Vitolo, Bilica’nın da ayrılması an meselesi. Peki bu kayıplar nasıl etkiler takımı, yerleri doldurulabilir mi?
İlk yarıda kadro eksikleriyle baş etmekte zorlanan takım bu eksikleri doldurmak yerine kendine yeni yaralar açtı. Stoper mevkisinde sıkıntı yaşayan Elazığspor’un Bilica ve Görkem’in ayrılmasından sonra nasıl bir yol izleyeceği şüphelidir. Bu iki isim henüz ayrılmadı fakat alacak meselesi onlara da vurdu. Zaten çok zayıf bir ortasahaya sahip olan takımın Vitolo’yu göndermesi de aynı şekilde ilginçtir.
Gelen ve gelmesi düşünülen oyunculara baktığımızda kulüp transferde maliyeti gereği kadar düşünmüyor gibi görünüyor. Alanzinhoyla adı anılan kulübün başını belaya sokmasına hiç gerek yok aslında. Okan Buruk sabır yanlısı, fakat biraz acele etmesi gerek çünkü takımımıza artık her maç maksimumverim gerekecek. Sonradan gelen futbolculardan verim almayı beklemek işimizi olduğundan daha zor hale sokar herhalde.
Ayrıca son gelişen Antalyaspor ve uçak hadisesi… Dostluk İstanbul’da bitse de Anadolu’da sürüyor her iki kulübe de teşekkür ederim bu tablo için…

İki kulüp Elazığ'a Antalya'dan Antalyaspor'un özel uçağıyla geldi..

İki kulüp de Elazığ’a, Antalyaspor’un özel uçağıyla geldi…

Leave a Reply