Bıçak Sırtında Futbol !

Ligimizin alt kısımlarını çok yakından ilgilendiren bir maç: Elazığspor-Kayserispor… İki takım içinde altın bir 3 puan olan bu maçtan Elazığspor güzel futboluyla galip ayrılmayı bildi. Evinde 4 maçtır kazanan Elazığspor lige sonradan tutunmayı başarmış gibi görünüyor. Okan Buruk’la yepyeni bir kimliğe bürünen Elazığspor’un aksine, Kayserispor adeta can çekişti bu maçta. 2 penaltı, kırmızı kart, kaçan gol ve yenen ilk gol bize bunu gösteriyor.
Sinan Bolat transferiyle ses getiren Kayserispor pek verim alamamış gibi görünüyor. Bu maç yaptığı hatalarla mağlubiyeti getiren isimlerden birisi. Gelelim tekrar Elazığspor’a… Geçen yazılarımda Bilica’nın mevki değiştirmesinin çok faydalı olduğunu yazmıştım. Bu maç bunu tekrar ve tekrar kanıtlıyor. Rakip takıma oyun kurma şansı vermedi. Bununla beraber Serdar Özkan 08-09 sezonunda Beşiktaş’ta şampiyoluk yaşayan Serdar Özkan gibi oynamaya başladı. Ayrıca ilginç olan o kadrodan bugün 4 isim sahadaydı(Bobo, Nobre, Tello, Serdar Özkan).

Onur Ayık da son zamanlarda formadaki isimlerden...

Onur Ayık da son zamanlarda formadaki isimlerden…


Elazığspor’u övmeye, Kayserispor’u eleştirmeye fazla gerek yok. Maçı izleyen herhangi birisi farkı görebilir. Değinmek istediğim şeyler çok farklı. Başarı kazanmaya başlamasına rağmen Elazığspor yönetimi çok karışık durumda. Son aldığım haberlere göre yönetim kurulu toplantısında 2 yönetici birbirini bıçaklamış, biri ağır yaralı… Takım içindeki karışıklıklar bitmiş gibi gözükse de, yönetim çok karışık sanırım. Umarım Başkan Selçuk Öztürk bunu çözmeyi de bilir. Takıma ve yönetime zarar veren isimlerin bir an önce uzaklaştırılması, Elazığspor için şuan içinde bulunduğu durumda en hayırlı işlerden biri olur.
Henüz kendi içinde birliği olmayan bir yönetimin takıma sahip çıkmasını beklemek hayal olur. Bununla beraber son gelişen olaylarla takımın sahipsizliği göz önündedir. Sow’a verilen haksız kart, bir de fazlaca bir cezaya çarptırılmış, yöneticilerimizin adaletsiz davranışlarıı taraftarları da rahatsız etmiş bulunuyor. Yönetimin bir an önce takıma sahip çıkması gerekli. Tam formunu bulmuşken 3 maç yok yere tribünde oturmamalı futbolcular, futbolcularımız…
Elazığspor taraftarı TFF'yi protesto etti.

Elazığspor taraftarı TFF’yi protesto etti.

Leave a Reply