222222

8. haftanın sonunda NFL’de puan durumları

NFL’de 8. hafta tamamlandı. Normal sezonun 17 hafta olduğunu göz önünde bulundurunca fark ettim ki yolun yarısın neredeyse bitti ve muhtemelen diğer yarısı da göz açıp kapamadan bitecek, playofflara kim çıktı, kim çıkamadı derken 2 Şubat gelecek ve Super Bowl XLVII oynanacak ve 48. şampiyon belli olacak.

8. hafta biterken nfl.com yazarları playofflara gitmesi muhtemel takımları gerekçeleriyle açıklamaya başladı. 8 haftalık oyun playofflara kimin gideceğinin kimin gidemeyeceğinin tabiî ki de bir göstergesi olabilir fakat ciddi sakatlıklar ve koçların ani karar değişiklikleri her şeyi değiştirebilir. Bu nedenle NFL takımlarının önünde çok iyi değerlendirilmesi gereken 9 hafta var ve takımların seyircilerine sorarsanız henüz hiçbir şey bitmiş değil.

8 hafta sonunda AFC ve NFL’de konferans liderleri ve liderlik hikâyeleri şu şekilde:

AFC Doğu Konferansı: New England Patriots

Patriots oynadığı 8 maçın 6’sını kazanırken iyi sinyaller verdi.  Patriots, sadece Bengals ve Jets karşısında iki maç kaybetti. Patriots’da Tom Brady takımını playofflara taşıyacak sorumluluğu alıyor. Tom Brady bir an rehavete kapılsa dahi koç Bill Belichick tüm sert kuralları ile rehavete izin vereceğe benzemiyor. Gronkowski’nin sakatlıktan dönüşü ise Patriots’a çok iyi gelecek.

AFC Kuzey Konferansı: Cincinnati Bengals

Bengals da tıpkı Patriots gibi 6 maç kazandı. İki yenilgisini Browns ve Bears karşısında alan Bengals’in umudu yükselen bir grafik çizen QB’si, Andy Dalton. Bengals defansı ise formunda ve adeta playofflarda nasıl bir oyun sergileyeceğini şimdiden gösteriyor. 8. haftada, Bengals defansı New York Jets karşısında harika bir iş çıkardı ve Bengals, evinde Jets’i 49-9 mağlup etti.

AFC Güney Konferansı: Indianapolis Colts

Colts ise 8. Haftayı bay geçerek, sadece 7 maç yaptı ve bu maçların sadece 2’sini kaybetti. Colts’a maç kaybettiren takımlar ise Miami Dolphins ve San Diego Chargers. Colts, son birkaç haftada Peyton Manning’i göndermenin pişmanlığını yaşıyor. Manning, Broncos’a gittikten sonra efsane bir oyun oynuyor. Peyton’ın gönderilmesinin ardından (bazı söylemlere göre Peyton’ın önerisiyle) takıma getirilen Andrew Luck ise Colts fanlarının ve yönetiminin tek umudu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SaHMAJMCzCw

AFC Batı Konferansı: Kansas City Chiefs

Kansas City Chiefs ise kayıpsız gidiyor. 8 hafta, 8 maç, 8 galibiyet. Fakat Chiefs, 7 maç kazanıp sadece 1 maç kaybeden Denver Broncos’un nefesini ensesinde hissediyordur muhtemelen. Peyton Manning, performansıyla göz dolduruyor hatta Colts hayranlarını pişmanlıktan ağlatıyor. Konu Manning olunca da Chiefs playofflara batı konferansından gidebilmek için hiç maç kaybetmeden devam etmeli. Peki edebilir mi? Chiefs batı konferansı liderliğini Broncos’a kaptırsa da defansının gücüyle wild card ile playofflara çıkacağa benziyor.

NFC Doğu Konferansı : Dallas Cowboys

Tony Romo’lu Cowboys ise 8 maçın 4’ünü kaybetti, 4’ünü kazandı. Kazandığı maçlarda farkı açabilecek seviyede oynarken, kaybettiği maçları çok az farklarla kaybetti. Doğu konferansı lideri Cowboys, playofflara rahat gideceğe benziyor.

NFC Kuzey Konferansı : Green Bay Packers

Packers ise 7 maç yapan takımlardan ve sadece 49ers ve Bengals ile yaptığı iki maçı kaybetti. Packers’ın playofflara çıkmasına da kesin gözü ile bakılıyor. Aaron Rodgers ve Packers playofflara çok yakışacak.

NFC Güney Konferansı : New Orleans Saints

Koç Andy Reid, Sean Payton ve Drew Brees, Saints’i playofflara taşıyor. Saints, oynadığı 7 maçın 6’sını kazandı ve playofflara daha sezonun ortasından göz kırpıyor.

NFC Batı Konferansı : Seattle Seahawks

Seahawks’da 7 maç kazanıp 1 maç kaybedenlerden. Seahawks tüm kadrosu ile sık sık övgüler alan bir takım ve hakkını vererek güzel maçlar çıkarıyor. Seattle Seahawks, 8 haftada sadece Colts’a kaybetti.

Ek olarak, San Francisco 49ers’ın NFC’den wild card ile playofflara çıkacağı düşünülüyor.

NFL’de 8 haftada oynanan maçlar puanlamaya bu şekilde yansıdı ve playofflar için bazı beklentiler oluşturdu ama her an her şey olabilir.

Yazımı izlenesi NFL  Videoları Köşesi ile bitiriyorum. Yazımın bu köşesinde her hafta nefes kesen videoları sizinle paylaşacağım. Bu köşenin ilk haftasında “Son 25 Yılın En İyi 10 Oyunu”nu izleyeceksiniz.

[box_dark]İzlenesi NFL Videoları Köşesi[/box_dark]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=M2vLVkpkgYE

Leave a Reply