Lebron James: “Yok Artık!”

NBA Finals Spurs Heat Basketball

Wade, Bosh ve James’e rağmen potaya giden Parker!

NBA Final serisinde dün gece serinin 3. maçı oynandı. Beklentiler seride durum 1-1 iken 3. maçın başa baş geçmesi ve son çeyrekte iyi savunma yapan takımın maçı alması yönündeydi fakat hiçbir şey beklendiği gibi olmadı. Miami Heat, sezon boyunca oynadığı en “sorumsuz” oyunu oynadı, Spurs ise çok iyi bir günündeydi ve Miami Heat’i 36 sayı farkla yendi. Miami Heat oyuncuları, hayranları, teknik ekibi bir türlü kapanmayan ve 4. çeyreğin sonunda 36’ya ulaşan fark karşısında “Yok artık!” demekten başka bir şey yapamadılar.

Final serisinin oynanan 3 maçında da beklenenler olmadı. Miami Heat de San Antonio Spurs da ev sahibi avantajını henüz kullanamadı. Serinin ilk maçı San Antonio’nundu. Miami Heat kendi evinde ilk maçı 92-88 kaybetti. Maç çekişmeli geçti. Miami Heat son çeyreğe kadar direndi. Lebron James’den Ray Allen’a, Dwyane Wade’den Chris Bosh’a tüm oyuncular sorumluluk aldı, gerekli anlarda kritik sayılar buldu. San Antonio Spurs da ise Tony Parker ve Tim Duncan, Heat’in tüm gayretine rağmen pes etmedi, maçı son saniyeye taşıdı. Son 5 saniyede Tony Parker, farkı 4’e çıkaracak basketi buldu ve Spurs, American Airlines Arena’dan gülerek ayrıldı. Final serisinin ilk maçında Lebron James triple-double yaparken parkenin en skorer ismi 21 sayı ile Tony Parker oldu.

İkinci maçın ev sahibi Spurs idi fakat şampiyonluktan vazgeçmeye hiç niyeti olmayan Miami Heat, San Antonio’yu 103-84 mağlup ederek seriye tutundu, şampiyon olma hedefini koruduğunu tüm basketbolseverlere gösterdi. Maç boyunca moralini yüksek tutan Miami’li oyuncular serinin kaderinin ellerinde olduğunu gösteren rahat haller içindeydiler. Spurs maç boyunca 16 top kaybetti. Top kayıpları maçın kaderini belirledi. Geceye damgasını vuran Lebron James bloğu olurken Spurs kendi evinde 19 sayı farkla yenildi.

Durumu 1-1 yapan Miami Heat, San Antonio'dan mutlu ayrıldı.

Durumu 1-1 yapan Miami Heat, San Antonio’dan mutlu ayrıldı.

Serinin 3.maçında ise Spurs kendi evinde 19 sayı farkla yenilişini unutturacak bir oyun oynadı, maçta ne zaman öne geçmesi gerekse üçlük buldu, üçlük bulmaya devam ederek de farkı korudu. Spurs tüm çeyreklerde iyi bir oyun sergilerken Miami Heat, San Antonio’yu seyretmekten öteye gidemedi. Heat, hücum ederken savunmayı unutmak gibi bir hata yapmadı, daha da kötüsü ne savunma yaptı ne de hücum ve Spurs karşısında sadece 77 sayı bulabildi. San Antonio’da ise Danny Green (27) ve Gary Neal (24) toplamda 51 sayı buldu. Miami Heat’de ise Wade 16 sayı, Lebron 15 sayı ve Miller 15 sayı ile oynadı.

Miami Heat'li oyuncular da Spurs'un oynadığı basketbolu izlerken zevk aldı.

Miami Heat’li oyuncular da Spurs’un oynadığı basketbolu izlerken zevk aldı.

Lebron James de maçtan sonra yaptığı  “Kazanmak için hiçbir şey yapmadık, hem hücumda hem de savunmada çok kötü oynadık.” şeklindeki açıklamasıyla maçı çok güzel özetledi. Miami Heat kötü oynadığı gerçeği ile yüzleşirken San Antonio Parker ve Duncan ile başladığı oyunu Green ve Neal ile başarıyla bitirebildiğini herkese gösterdi.

Bir maç once Spurs’un sahasında kahkahalar atarak zaferlerini kutlayan Miami’li oyuncular ise kendi sahalarında 36 sayı farkla yenildikleri gece soyunma odasına ağlamaklı gittiler. Maçtan sonra Miami Heat ekibinden yapılan açıklamalar ise serinin 4.maçında farklı bir Miami Heat izleyeceğimiz yönünde.

Şimdi ise gözler Perşembe’yi Cuma’yı bağlayan gece oynanacak 4.maçta …

 

Leave a Reply