Sultanlarımız Avrupa Şampiyonasında çeyrek finalde; rakip Rusya!..

Sultanlarımız Avrupa Şampiyonasında çeyrek finalde; rakip Rusya!..

Kim ne derse desin; bu yaz Sultanlar için pek verimli geçmedi. Beklentimiz mi çok büyüktü, yoksa artık onlar mı çok yoruldular bilinmez. Önce kendi evimizde Akdeniz Oyunları’nda 2.lik, hemen arkasından Grand Prix maratonunda finallere kalamama ve Rusya’nın ardından 8.lik… Yorucu geçen Türkiye Ligi’nden sonra dur durak bilmeden Almanya’ya Avrupa Şampiyonası’na gelindi. Artık tecrübesiz bir takım da değiliz; eskiden kaybettiğimiz zaman tecrübe eksiğimiz çok derdik. Artık bahane bulmak da zor.

SedaTokatlıoğlu milli takımda yeniden forma giyebilmenin ve eski performansına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

SedaTokatlıoğlu milli takımda yeniden forma giyebilmenin ve eski performansına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Avrupa Şampiyonası’na iyi başladık. Kendimizden emin, biraz yorgun-Grand Prix yeni sonlanmıştı- ama istekli ve hazır. Önce Hollanda’yı ardından İspanya’yı geçtik. Zaten grubumuzda bize sorun çıkartabilecek tek takım Almanya’ydı ve korkulan başa geldi. Herkes Almanya maçını merakla bekliyordu çünkü Alman takımının çalıştırıcısı Guidetti,  milli takımımızın büyük bir çoğunluğunu oluşturan Vakıfbank’ın 5 yıllık çalıştırıcısı -Türk oyuncuları çok ama çok iyi tanıyor- ve orta silahımız Bahar Toksoy’la çiçeği burnunda nişanlılar. Sultanlarımız her işlerini zora bırakmayı severler ya, Grand Prix’te de son maça kadar finallere kalabilecek miyiz diye hesaplama yapmaktan bir hal olmuştuk, Avrupa Şampiyonası çeyrek finaline de play off oynayarak gitmeyi tercih ettiler ve tabiri caizse Guidetti’nin takımı Almanya karşısında oynamadılar. Bayan voleybolunu anlamak zor, hep denir ya. Ama Sultanları anlamak daha da zor. Neyse ki Belarus karşısında play offda gerçek performanslarına geri dönmüşlerdi. Kazananın çeyrek finale çıkacağı maçta gerçekten çok iyi bir performans sergilediler. Bloklar, defans, rakibi servislerle zorlama… Baştan sona konsantrasyonları hiç düşmedi, kendilerinden emin 3-0’lık skora gittiler. İspanya ve Hollanda maçlarında Gözde takımın skor yükünü alarak takımı sürüklemişti. Ama bugünün yıldızı kesinlikle Seda’ydı. Geri hücumlarda Seda, blokta Seda, köşede Seda… Giderek defansta da daha iyi oluyor. Zaten bu yazın milli takımımız için en iyi kazanımı Seda’dır desek yanlış olmaz. Seda iki yıllık sakatlık döneminden sonra milli takıma yeniden adapte oldu ve performansı yaz boyu daha iyiye giderken bu maç artık tavan yaptı.

Guidetti-Bahar çifti rakip oldular. Kazanan Guidetti..

Guidetti-Bahar çifti rakip oldular. Kazanan Guidetti..

Sultanlarımız yarın saat 18.00’da Rusya’yla karşılaşacaklar. Zorlu bir maç olacak biliyoruz ama onlara güvenimiz tam. Haydi Sultanlar, yaz boyu hep dediğiniz gibi asıl hedefiniz olan Avrupa Şampiyonluğunu bize getirin.

Leave a Reply