Dünya çapında çok tutulan voleybol sitelerinden biri olan Volleywood.net yılın en çok aranılan voleybol yıldızlarını açıkladı. En popüler ilk 25 sporcunun sıralandığı listede sporcular için ölçüt; çok ödül almış olmaları ya da skorer olmaları değil, en çok sevilen ve en çok tıklanan oyuncular olmaları.

Türk voleybol severler olarak, milli pasörümüz Naz Aydemir’in listede 2. sırada yer alması bizi çok gururlandırdı. Geçen yıl listede 23. sırada yer alan Naz, bu yıl büyük bir yol kat ederek zirvenin ortağı oldu. Neslihan Darnel Demir de  listede 9. sırada yer alarak göğsümüzü kabartan isimlerden birisi. Açıkçası Neslihan’ın ilk 10’da olması kimse için sürpriz değil çünkü Neslihan artık dünyanın yakından takip ettiği bir voleybol idolü. Fenerbahçe’nin Güney Koreli oyuncusu Kim’in 12. sırada yer alması ise birçok voleybol severden tepki aldı. Çoğu voleybol takipçisi onun en az ilk beşte hatta ilk üçte olması gerektiğini düşünüyordu.  Kim’in sempatik tavırlarıyla tüm dünyadan voleybol severlere ulaştığı aşikâr.

Fenerbahçe’nin yıldızlarından Kim Yeon Koung

Site yönetimi  #1’ın açıklanmasını bir süre geciktirerek heyecanı yükseltmişti. Aslında zirve için pek farklı öngörüler yoktu  ve sonunda Amerika’nın milli yıldızı Logan Tom’un birinciliği açıklandı. Geçen yıl 7. sırada yer alan Tom, oyunu her yönüyle oynayabilen nadir smaçörlerden, dolayısıyla dünyanın en iyi oyuncularından birisi. 2011-2012 döneminde Fenerbahçe forması giymiş olan oyuncu, o takımda pasör Naz Aydemir’le çok iyi bir uyum sağlamıştı. Bu yıl ise bu başarılı iki ismi en çok aranılan oyuncular listesinin zirvesinde beraber görüyoruz.

Volleywood.net sitesinin açıkladığı en çok aranan yıldız voleybolcular şu şekilde listelenmiştir:

1. Logan Tom (USA)

2. Naz Aydemir (TUR)

3. Jaqueline (BRA)

4. Matt Anderson (USA)

5. Facundo Conte (ARG)

6. Ivan Miljkovic (SRB)

7. Manon Flier (NED)

8. Sheilla (BRA)

9. Neslihan Darnel (TUR)

10. Francesca Piccinini (ITA)

11. Zbigniew Bartman (POL)

12. Kim Yeon Koung (KOR)

13. Gavin Schmitt (CAN)

14. Misty May (USA)

15. Kerri Walsh (USA)

16. Alison Cerutti (BRA)

17. Destinee Hooker (USA)

18. Giba (BRA)

19. Cristian Savani (ITA)

20. Thaisa (BRA)

21. Ekaterina Gamova (RUS)

22. Osmany Juantorena (CUB)

23. Stacy Sykora (USA)

24. Saori Kimura (JPN)

25. Bartosz Kurek (POL)

 

Leave a Reply