Altımıt Frizbi Camiasından Troya Ultimate’a Hoşgeldin

Troya Ultimate Hoşgeldin !

Troya Ultimate Hoşgeldin!..

Troya Ultimate Hoşgeldin!..

Hepimizin gönlünden geçen şu; artık altımıt daha çok bilinsin, daha yaygın oynansın. Özellikle Anadolu’da da bu sporun yayılması, sevilerek oynanması hepimizin isteği. Son günlerde Çanakkale Üniversitesi’nden bu yönde sevindirici bir haber geldi. Üniversite bu yıl ilk defa bir altımıt frizbi takımı çıkartıyor. Camianın desteğini arkasına alan Troya Ultimate çok da iddialı. Yakında onları turnuvalarda görmeye başlayacağız.

Frizbi camiası bu yeni takımı kucakladı ve tam destek verdi. Mustafa Parlaktuna başta olmak üzere gönüllüler haftasonları Çanakkale’ye gidip onlara altımıtı anlattılar ve güzel paylaşımlarda bulundular. Bu haftasonu bir Çanakkale kampı daha düşünülüyor ve tüm frizbi camiası davetli !..

Troya Ultimate’ın serüvenini, bu takımı kuran Özkan Turan’dan dinledik.

GazeteBilkent; Sevgili Özkan öncelikle kendini tanıtabilir mısın ve takımı kurma sürecinizi anlatabilir misin?

Özkan;  Spor yöneticiliği 3. sınıf öğrencisiyim.  Frisbiye başlayana kadar tenis ve futbol asıl alanlarımdı.

Takım kurma fikri benden çıktı. 2 senedir kurmak için uğraşıyordum zaten. Bu yıl artık aradığım desteği okulda, hocamız olan Gülçin Gözaydın’dan buldum. Hocamız da takım kurmak istiyormuş ve camiadan tanıkları vardı. Böylece takımı kurduk.

Hiçbirimiz öncesinde altımıt oynamış değiliz ama teknik ve taktik kısmını Mustafa Parlaktuna sağolsun bana öğretiyor biraz. Hepimiz Besyo öğrencisiyiz. Antrenman yöntemlerini öğreniyoruz. Antrenmanları ben bildiğim kadarıyla yaptıracağım.

 

Çanakkale ekibi çalışmalara son gaz devam..

Çanakkale ekibi çalışmalara son gaz devam..

GazeteBilkent: Özkan takıma katılım nasıl?

Özkan: Katılım beklediğimiz fazla oldu aslında. Özellikle kızlar çok istekli. İlk olarak ODTÜ’deki Federasyon Kupası’na gideceğiz. Şuan 28 kişi başvurdu ama eleme yapmamız gerek; 18 kişilik bir takımla Ankara’da olacağız. Hazır Ankara’ya gelmişken Bilkent Turnuvası’na da katılmayı hedefliyoruz. Besyo öğrencisi olmanın avantajını kullanacağız.

10156998_631190023596166_1651236801_nGazeteBilkent: Peki, diski nereden temin ettiniz?

Özkan: Sağolsun Ankara’dan İstanbul’dan arkadaşlar birkaç tane getirdiler. Biz de en kısa zamanda daha temin etmeyi düşünüyoruz. Üstüne kendi logomuzu bastıracağız.

10176938_631190303596138_1543852813_oGazeteBilkent: Süper haberler Özkan! Yakında Troya Ultimate yazan disklerimiz olacak yani. Peki, okulda imkânlarınız nasıl? Yönetim sizi destekliyor mu?

Özkan: Aslında bu biraz Nisan’da ODTÜ’deki performansımıza bağlı. Biraz şartlı gönderdiler. Eğer olurda final görürsek o zaman her istediğimiz olacak. Şuan forma yaptırıyoruz. Renklerimiz de Turkuaz-beyaz olacak. Federasyon Kupası’nın masraflarını da okul karşılayacak ama sadece 18 kişi için.

Besyo olarak olanaklarımız çok iyi bizim. Futbol sahamız var, tenis kortlarımız, basketbol sahamız, olimpik havuzumuz, 4 tane spor salonumuz… Ve en güzeli istediğimiz zaman kullanabiliyoruz..

 

Özellikle kızların ilgi gösterdiği takıma genel katılım da oldukça yüksek..

Özellikle kızların ilgi gösterdiği takıma genel katılım da oldukça yüksek..

GazeteBilkent: Özkan çok teşekkür ederim zaman ayırdığın için. Son olarak neler söylemek istersin?

Özkan: Belki bir sürpriz yapıp biz de evimizde bir turnuva düzenleyebiliriz.  Bizim şenlikler de, Mayıs ortası gibi. Mustafa ile görüştük. Okul yönetimi ile de görüştük, sıcak bakıyorlar.

Troya Ultimate Takım Kaptanından Son söz:

Yeniyiz, amatörüz ama oyuncularıma haddinden fazla güveniyorum 2 kupaya da talibiz biz. Ankara’da görüşmek üzere…

Leave a Reply