Reklamcılıkta Bir Otorite: Akan Abdula

123

Aralık 1978 Üsküp, Makedonya doğumlu olan mezunumuz Akan Abdula, 1997-2001 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde İşletme bölümünden akademik başarı bursuyla mezun olmuştur. 2001 – 2003 yılları arasında “George Soros” burslusu olarak Case Western Reserve University, Weatherhead School of Management’tan “MBA in Marketing” yüksek lisans derecesini almıştır. Millward Brown’da araştırma direktörü olarak uzun yıllar çalışmış daha sonra da Grey İstanbul reklam ajansında Strateji ve Planlamadan sorumlu başkan yardımcılığı ve Grey Group Worldwide global strateji konseyi üyeliği yapmıştır. Aralarında ünlü markaların da bulunduğu 50’nin üzerinde markanın iletişim stratejilerini oluşturmuş ve yöneticiliğini yapmıştır.

12

Akan Abdula’nın TEDxAlsancak kapsamında verdiği seminerden bir kare…

TEDx konuşmacısı olan mezunumuz 25  Mayıs 2012 tarihinde TEDxAlsancak’ta “Spor Reklamcıya Ne Öğretti” adlı gelecek 50 yıl içerisinde pazarlamanın nasıl değişeceğini ve sosyal medyada bunun yansımalarının neler olacağı konulu  bir konferans vermiştir. Reklam, pazarlama stratejileri, marka iletişimi ve pazar araştırma alanlarında büyük bir iş deneyimine sahip Akan Abdula,  Grey ailesinden ayrılarak 2012 Ekim itibariyle Davranış Enstitüsü’nü kurmuş, 2013 yılında ise Kırmızı Reklam Ödüllerinde jüri koltuğuna oturmuştur. Aynı zamanda Reklam Özdenetim Kurulu üyesidir.  Günümüzde Bahçeşehir Üniversitesi’nde “How The Brain Decides” dersi de vermektedir. Her dönem öğrencilerin en çok beğendiği eğitmenler arasında listelenmektedir.

1111

Andrew Cave’in söz konusu yazısı…

Dünyaya ün salmış Daily Telegraph gazetesi yazarı Andrew Cave gazetedeki köşesinde Abdula’nın stratejik yaklaşım ve fikirlerini haber yapmıştır. 2013 ocak ayında Türkiye’nin birçok üniversitesinde konferans verdiği gibi Bilkent Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Topluluğu (MEC) sayesinde okulumuzda konferans vermek üzere misafir olmuştur. Son olarak kendisini 20 Kasım’da İntel Teknoloji zirvesinde Yeni Nesil Pazarlamayı anlatmıştır.

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu