Bayrağı Sadece Pkk İndirmedi

Türk bayrağını eskiden de gönderden indirme girişiminde bulunan teröristler olmuştu; ama onlar AKP iktidarı zamanında olmadıkları için biraz şanssızdılar(!) Bedelini canlarını ödeyerek verdiler. Olması gereken de budur zaten. İster çocuk ister kadın ister erkek olsun. Ayrıca bayrağı indiren terörist çocuğun direğe tırmanması da “Bu nasıl çocuk böyle.” dedirtmiyor değil insana. Türk bayrağı ve vatanı  için cephelerde daha çocuk yaşta canlarından olanlardan; “Bayrağı indiren çocuktu, hassasiyet gösterdik.” diye açıklama yapılan zamanlara geldik. Habur’da Pkk’lıların davullu zurnalı karşılamalarını gören ve unutan bu millet, umarım bayrağımızın düştüğü bu durumu unutmaz.

çözüm sürecinin geldiği nokta.

Burası Diyarbakır, çözüm sürecinin geldiği son nokta.

Artık her şey eskisi gibi değil bu ülkede. Kendi siyasi çıkarları için bebek katili ile pazarlık yapanları, ülkeyi pazarlayanları, “Artık analar ağlamasın.” yalanı ile çözüm süreci safsatasında milletin anasını ağlatanları, nevruz kutlamalarında Diyarbakır’da bebek katili posterleri ile kutlama yapıp, “Ya müzakere ya savaş” pankartı asanlara müsaade edenleri,  “Dünya’da asker Türkiye’de Mehmetçik vardır.” sözünü pasifleştirenleri, dış politikada komşular ile sıfır sorun politikası güdeceğini söyleyip sorunsuz olduğumuz ülke bırakmayanları, Diyarbakır-Lice yolunda Pkk’lılar  ile çıkan çatışmalarda iki PKK’lının ölmesi üzerine olay yerindeki Mehmetçiklerin silahlarına el koyanları unutursan bile Diyarbakır 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nda Türk bayrağımızın sadece Pkk tarafından indirilmediğini unutma. Evet doğru okudunuz. Suçlu sadece Pkk terör örgütü değildir.  2007 yılından beri Türk ordusuna komplo kuranlar, bu komploya yardımcı olanlar, medyada bu komployu destekleyenler, aynı zamanda Pkk ile müzakere sürecine girip bu vatan topraklarının müzakere ile değil mücadele ile kazanıldığını unutanlar, Pkk’nın bölgede güçlenmesine yol açarak bayrağın indirilmesinin zeminini hazırlamışlardır.

Mesele Türk askerine neden komutanın ateş emri vermediği de değildir. Mesele,  Lice’de pkklılara ateş eden askerlerin silahlarının Türkiye Cumhuriyeti tarafından  toplatılmasıdır.

Orduyu eleştirerek, “Bayrağı nasıl koruyamazsın? Neden ateş etmedin? ” diyerek, işi basitleştirmemek gerekir. Çünkü, günümüz Türkiye’si Pkk’ya ateş etmeyi yasak kılan bir AKP hükumeti tarafından yönetilmektedir.

Leave a Reply

1 comment

  1. ismini vermek istemeyen kişi

    geleceğin cumhurbaşkanı