Çok da farklı değiliz hayvanlardan doğrudur, ancak insanlaşmaya, medeniyete ayak uydurmaya çalışır, kendimizi dizginleriz çoğu zaman. Bu bir yetidir ve herkeste mevcuttur ancak bazıları bunu kabul etmez ve daima hayvan kalmak onlar için daha mutluluk vericidir.

Türkiye’den bir kız daha kayıp gitti, geriye birçok soru kaldı ve en önemli soru şu; biz insan gibi hissediyor muyuz Türkiye’de gerçekten? Biz kadınlar insan muamelesi görüyor muyuz? Neden bu kadar arttı tecavüz, taciz ya da bunları meşru kılanlara neden hala kimse rahat bırak bizi demiyor, diyemiyor? Bizim hukukumuz neden işlemiyor, işletilmiyor? Ülkemiz neden bu kadar güvensiz, özellikle kadınlar için? Bu soruların cevapları vicdanımızı sızlatmıyor mu hiç siz meşrulaştıranı meşrulaştıranların?

Siz, evet sizler insanlaştıramadıklarımızdan mısınız? Türkiye’de kadınlar bu kadar eziyet görürken, bunu meşru kılanların ‘müslüman’ destekliyecileri hiç mi utanmıyorsunuz? Sizler de insanlaştıramadıklarımızdan mısınız? Bir kere olsun düşündüremediklerimizden misiniz?

20 yaşında bir kadına ( kız mıdır kadın mıdır bilemem der belki birileri o yüzden daha açıklayıcı olayım, onun adı kadındır) 4 hayvan tecavüz ediyor ve yakıyor. Nerede? Yeni Türkiye’de. Hayır, siz tecavüzcülerden çok sizleri meşru kılan, kadınları ayaklar altına alan zihniyetten ve onların destekleyicilerinden daha çok tiksiniyorum. Siz, evet sizler insanlaştıramadıklarımızdan mısınız? Türkiye’de kadınlar bu kadar eziyet görürken, bunu meşru kılanların ‘müslüman’ destekliyecileri hiç mi utanmıyorsunuz? Sizler de insanlaştıramadıklarımızdan mısınız? Bir kere olsun düşündüremediklerimizden misiniz?

Bir ülke, yaradılanı yaradandan dolayı seviyor, ancak penissiz yaradılanları daha az seviyor. Yahu Sevgililer günü sizin neyinize, sevgili deyince aklınıza ilk gelen şey cinsellikken? Sevgi sizin neyinize arkadaş? Kadını yatağa hapseden bu zihniyetten utanmayanların neyinedir sevgililer günü?

Şimdi ön saflarda yerini almanın zamanıdır biz kadınlar için, bu sefer bari bize bir ders olsun. Cenazede bile arka tarafa gönderilmeye çalışılan kadınlar için hayır deme zamanıdır. Bir gün kendi yakınlarınızın başına gelmemesi için sizin atmanız gereken adımlardır bunlar. Varsın bazıları anlamasın, varsın biz bu Müslüman ülkede haddimizi aşmış olalım ve biraz dayak yiyelim. Ama gelecek nesiller rahatlıkla gezebilsin sokaklarda, onlar cinselliklerini sadece istedikleri için yaşayabilsin. Yapalım ki ilerde erkekler etekli bir kadın gördüğünde ona odaklanmasın, ilerde kadınlar cıvıl cıvıl gülerek dolaşabilsin yurdumda. Biz ön saflarda erkeklerle duralım ki artık bu eziyetleri konuşmak zorunda kalmayalım. Yetmedi mi sizce de? Hadi gençler, şimdi tam zamanıdır otobüslerde sevgilinizi öpmenizin. Öpün ki bu bastırılmış hayvani duygularının patlamasını gelecek nesiller de çekmesin. Siz erkekler, kadınların yanında saf tutun, destek verin verin ki ilerde kızınızın başına gelirse ülkeye küfür etmek zorunda kalmayın.

 

Şimdi içinize siniyorsa sevgililer gününüz kutlu olsun.

Leave a Reply