Hükumet Eli Değmiş Gibi

Ben halkın bir parçasıyım. Konuşmam,kısa etek giymem,düşüncelerimi ifade etmem,hükumete karşı gelmem ve akşam 10’dan sonra alkol almam yasak.Tamam,ben zaten demokrasi yanlısı olduğum için suçluyum. Hak ediyorum bu yaşadıklarımı. Ben ülkemde ki ilkokullarda ‘Atatürk’ü mü Erdoğan’ı mı daha çok seviyorsun?’ sorusuna nasıl karşı çıkarım! Aslında çıkarım. Hala Atatürk diyen çocuklar olduğu için,böyle nesil yetiştiren öğretmenler için,hala böyle ana babalar kaldığı için…

Fakat maviş kuşun suçu neydi?

indir

Madem kapatacaktın mantıklı bir yol izlemen gerekirdi Büyük Usta.

Öncelikle bence, bu Melih Bey’e yapılmış bir saygısızlıktır.Fenomen olduğu en sosyal ağı kapattı Başbakanım. Daha başbakan olmuşsun Büyük Usta,Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nı mı kıskanıyorsun?Bırak o da mutlu olsun. Aslında işin garip tarafı kapandıktan sonra Melih Bey’in gülücük twiti atması. Hani birbirlerinin arkasındalardı?

recep-tayyip-erdoğan-ve-melih-gökçek_561468

İrdelendi mi neler çıkacak kim bilir!

Şimdi bu ne demek biliyor musunuz?

Başbakan ne yaparsa yapsın kendine yapıyor. Gülümseyerek fotoğraf çektirdiği insanlar onu dikkate almıyor ve günlük yaşantılarına devam ediyor.Çok yanlış yaptınız bu sefer. Yıllarca bunca yolsuzluk,haksızlık belli kesimden bir derece saklanırken, nasıl bir anda bu kadar belli ettiniz kendinizi?

Aslında bu da bir ‘Lafa değil, icraata bakarım.’ durumu…

Bu slogan ortaya çıktığından beri ayakkabı kutuları ortaya çıktı. AKP’nin kendi içinde dağılmaya başladığı ortaya çıktı mesela. Bizim mavişi de kapatmak lafta idi. ‘O kadarını da yapmaz yahu!’ dediklerimizdendi. Ama ne oldu?Hepsi oldu işte.

Kenan Evren dönemi 12 Eylül darbesinde bazı yasaklı kelimeler varmış. Ve bunlardan biri de ‘Evren’ kelimesiymiş.Bu yasaklı kelimelerin yazdığı belgenin altında da Kenan Evren’in imzası vardı.Sözlerimi şuraya getireceğim. ‘Biz darbe karşıtıyız.’ diyor ya sevgili hükumetimiz, Adalet Komisyonu Başkanı hakkında Muharrem İnce ortaya bir şeyler çıkarmıştı.Kenan Evren’in avukatıymış meğer.Şaşırdık mı? Kimisi belki. Ben sadece hatırlatmak istedim.

Sivil anayasayı darbecinin avukatı yapıyor

Bu kadar fazla şeyi az az açıklayarak karışık bir şekilde yazmamın sebebi üzerinde ne kadar konuşulmuş olmasına rağmen hala bazı kesimin kulaklarını kapatmaya meraklı olmasındandır.Biz olgun,bilgili insanlar düşünce farklılıklarına karşı olmayız.Cumhuriyet bu demektir. Düşünce farklılıkları olması,fakat şuan ile cumhuriyetin kurulduğu yıllar arasında ufak bir fark var. Düşünce farklılığı, her insanın düşüncesini özgürce dile getirebildiği sürece,karşı tarafın saygılı bir şekilde karşıladığı takdirde iyi sonuçlar doğurur. Fakat bizim düşünce farklılığına hakkımız yok. Hükumet’in düşüncelerini desteklersek alnımız açık,sırtımız pek,cebimiz dolu oluyor. Yoksa fakir ama gururlu komünist, hükumet karşıtı,darbe girişimcisi olarak tanınıyoruz.

Ben kendi ülkesinde taptaze bir can kaybedildiğinde sırf onun düşüncelerini desteklemediği için hakkında hiçbir şey demeyen Hükumetin tarafını tutamam.

berkin_elvan_ekmek_mi_aliyordu_berkin_elvan_elinde_sapanla_demir_bilye_mi_atiyordu_h177889

Açlık sınırının çok yüksek rakamlara ulaştığı bugünleri,vergilerin tavan yaptığı bu saatleri, ve vergi diye verdiğimiz o paraların ayakkabı kutularında çıktığı bu dakikaları,kızlı erkekli takılmanın ayıp karşılandığı bu saniyeleri ve düşüncelerini söylemek için sokağa çıkmış insanlara karşı kıyımın yapıldığı bu saliseleri bana,bize yaşatan bir hükumeti destekleyemem.

İşin kötüsü destekleyenlerin bilmediği bir şey var. Bu dünya kimseye kalmadı bu zamana kadar.Hükumetin eli  üzerinizde olduğu için sonsuz gülümsemelere sahip olduğunuz bu günlerin ilerisi ‘Biz ne yapmışız!!!’a dönecek. Umarım her şey için geç olmaz.

Sevgili halkım! Saygılar…

 

Kaynakça:

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=rnte79BEOgQb1M&tbnid=aZjWJfrPzimKWM:&ved=0CAUQjB0&url=http%3A%2F%2Fwww.kirikhan.net%2Fteknoloji%2Ftib-twitter-kapatma-nedeni-gerekcesi-twitter-kapatma-karari-h32336.html&ei=I0QsU8iPGYSNtQbJ_oGQDQ&bvm=bv.62922401,d.bGQ&psig=AFQjCNFB2XkI-pjtPWnS5qYP6ZpMXWjmdg&ust=1395496334362353

http://www.uludagsozluk.com/k/recep-tayyip-erdo%C4%9Fan-ve-melih-g%C3%B6k%C3%A7ek/

http://tarafsizhaber.blogspot.com.tr/2011_09_01_archive.html

http://www.elazighaberi.com/gundem/berkin-elvan-ekmek-mi-aliyordu-berkin-elvan-elinde-sapanla-demir-bilye-mi-atiyordu-h177889.html

Leave a Reply

4 comments

 1. yiğit

  Ya var ya antikapitalist geçiniyorsunuz kapitalistlerin, faşistlerin oyuncağı oluyorsunuz.
  Onlar işlerini yürütüyorlar siz burada kendi ülkenizin kösteği oluyorsunuz. Twitter mahkeme kararlarına uymuyordu, yani yargının kararlarına. O yüzden kapatıldı. Obama’ya twitter’dan hakaret ettiği için hapse girenlerin var olduğu, İngiltere’nin twitter’daki occupyLondon hastagini anında kapattırdığı bir dünyada, böyle ülkesine düşman bir tavır takınmak ne acı. Berkin Elvan için çok üzüldü insanlar. Özellikle 60.000 dolar verip NY Times’a ilan verenler üzüntülerini ,hani gerek yoktu da, twitter’da ifade ettiler. Bu parayla çocuğun ailesine yardım yapsaydınız denildiğinde bizim amacımız tayyip’e çatmak dediler. Bu samimiyet beni benden aldı. Hani Esad’la Mart 2013’te fotoğraf çektirenler vardı ya ,şu yüzbinlerce masumu öldüren Esad’la, onlar da çok üzülmüş. Bu samimiyet ise bambaşka. Sizin amacınız ,daha doğrusu sizin değil zira siz kuklasınız, bu ülkeyi zayıflatmak. Bu yüzden ne zaman yabancı bir TV’nin kamerasını görseniz ülkenizi kötülüyorsunuz. Kapitalistlerle işbirliği içindesiniz tebrik ederim…

 2. Sevgili Yiğit,
  Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim. Yaptığın yorum yazımı dikkatle okuduğunu gösterir ki bu beni çok mutlu etti. Gazete olarak olumlu olumsuz her yoruma açığız fakat,üllkemizde olan gerçekleri tüm yüzüyle yansıtmak -dikkat çekmek isterim yazılarımı okursan taraf tutmadığımı anlarsın.- eğer kukla olmak,ülke kötülemekse senin için, bu durumda seni anlayışa ve tekrar düşünmeye davet ediyorum. iyi günler

 3. Mustafa

  Sevgili Damla,

  Madem gerçekleri yansıtmak istiyordunuz, o zaman 3-4 yıl önce serap adındı küçük bir kız çocuğu Molotof koktyelle yanarak ölmüştü. neden bu gerçekleri yansıtmadınız. Neden odtü,itü öğrencileri çıkıp eylem yapmadı…. neden? amaç açık ve net. başka bir şey değil

 4. HAKAN AKKAŞ

  Sevgili Mustafa
  Damla 3-4 yıl önce Otobüsüne Molotof kokteyl atılarak yanan vatandaşımızı bilmiyor olabilir çünkü o yıllarda oda 13*14 yaşlarında idi. Ben Damlanın babasıyım. İnanıyorum ki o dönemde bu yazıları yazmış olsaydı inanın onuda yazar o genç kıza yapılan aslında topluma yapılan vahşi saldırıyı kınardı.Sadece bunu bilmeni istedim.
  Saygılar sunuyorum
  Hakan Akkaş