feto erdo

17 Aralık’tan beri iki şeyi düşürmüyorum elimden: Popcorn ve cola. Sinemaya gitmez, son haberlere bakmadan yatmaz oldum. Yanlı yansız bütün gazete uygulamalarını indirdim telefonuma. Geceleri bile arada kalkıp en son kim ne demiş takip ediyorum. Ee malum 7 saatten biraz fazla var aramızda. Amerika’da olsaydı bunlar,  çoktan filmi çekiliyordu:     “Government/ Hükümet vs The      CEMAAT”.

  • 90 Kuşağı gözlerini AKP ile açtığı için, sanırım sonsuza kadar sürecek bu kabus hissiyatı hakimdi çoğumuzda.“Yolsuzluk yok, hırsızlık yok, siyasi iç çekişme, parti içi hesaplaşma yok, padişahım çok yaşa var.” diyor(sanıyor!), Cemaat = AKP denklemine tarafsız, özgür basın da eklenince haritadan ülke seçmeye çalışıyorduk. Taa ki…İşlerin tam da öyle olmadığı bize gösterilinceye kadar.
  • Dersane mi dedi, tersane mi” diyene kadar Cumhuriyet Tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu yapıldı. Seçilen yol, yöntem bize pek yabancı gelmedi ama bazılarına fena Amerikan gelmiş olmalı ki hemen başladılar dış güçler demeye..Velev ki öyle ne çıkar?
  • 100 milyar doları 80 mi yapar, giden 4 bakanı geri mi getirir? Karayı Ak, akı Kara mı yapar?

Siyasi Sorumluluk

Ortada bir yanlış var. Devlet krizine sebep olan! 4 bakanın yolsuzluk sebebiyle istifasıyla sonuçlanan, Halkbank Genel Müdürü’nü ayakkabı kutusu müdürü yapan, savcıyı polise; polisi, savcıya çete gibi gördüren büyük bir yanlış, yozlaşma..
Peki bütün bu olan bitenin bir siyasi sorumlusu yok mu? Her şeyde en yetkili, tek yetkili; en lider, tek lider birisi! 4 bakanı o göreve getiren, insanları genel müdür yapan; Toki ihalelerinde imzası olan, hakim ve savcı alımından sorumlu Adalet Bakanı’nı belirleyen, polisi kendi deyimiyle çetelere teslim eden, ne istedilerse veren bir lider, siyasi sorumlu yok mudur?
Ama yok! Bu soruyu soran siz var ya siz! Hepiniz vatan hainisiniz, dış güçsünüz,
Gezicisiniz! Ergenekoncusunuz, Balyozcusunuz diyemiyorum. Öğrendiğimize göre bir kumpas söz konusu… Sonuç olarak söylem değişmiyor ve “Nazım Hikmetler vatan hainliğine devam ediyor, hala.”

Leave a Reply