Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Kamer Genç

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Kamer Genç

“Atatürk kelimesini anmak sizi çok mu rahatsız ediyor ? Acaba bu Cumhuriyet’i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz?”

Bu sözler bir milletvekilinin ağzına yakışır mı sorusundan ziyade bu sözler bir insan evladına yakışır mı sorusu çok daha yerinde olacaktır. Cevap açık ve net aslında lakin Kamer Genç istisnasını da unutmamak gerekir. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, iki çocuk annesi evli bir kadın milletvekiline hem de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’na sarf edilmiş bu sözlerin hiç bir açıklaması olmadığı aşikardır.

Bu talihsiz olay sonrasında Chp’li bir kadın milletvekili olarak gerekli hassasiyeti gösteren Güldal Mumcu’yu ve Mhp’li Oktay Vural’ı da doğrudan yana olan tutumları dolayısıyla tebrik etmek gereklidir. Fakat, Kamer Genç’in Genel Kurul’da olmaması nedeniyle savunmasını CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun yapmış olduğu konuşmayı anlamlandırabilmek mümkün görünmüyor. Aslanoğlu, “Türkiye’nin tüm kadınları bizim annelerimiz bacılarımız, Eğer sayın milletvekili bakanın şahsını kastettiyse, tüm hanımlardan özür diliyorum. Özür dilemek bir erdemdir. Herkesten özür diliyorum Kamer Genç adına.” diye konuştu. Yani Kamer Genç’in direk bakanı hedef aldığı zaten ortada olmasına rağmen böyle bir cümlenin kurulmasının çok da mantıklı olmadığı görülüyor kaldı ki sayın Aslanoğlu kastedilen kişi bakan olsa dahi bakanın kendisinden değil tüm hanımlardan özür diliyor!

Kamer Genç’in böylesine bir söylemde bulunduktan sonra genel kurulu terk etmiş olması kimse için şaşırtıcı bir durum olmasa gerek. Milletvekili olarak en asli görevleri olan ortalığı karıştırmak, seviyeyi düşürmek ve meclisin çalışmalarını baltalamak işlerini layıkıyla yaptıktan sonra geriye kalan en yüce görevini de özür dilemeyeceğini belirterek ifşa etmiş ve istikrarlı çizgisini bozmamıştır sayın vekilimize saygılarımızı sunuyoruz…

 

Leave a Reply