Komedyen Bilkent Mezununun Yaptıkları

Her alanda Bilkent mezunlarını gördüğümüz gibi, Türk komedyenlerin arasında da bir Bilkent mezunu görmek mümkün. 1981 doğumlu olan Şahan Gökbakar, ilk, orta ve lise öğretimlerini ODTÜ Koleji’nde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimine devam etmiştir.

Bilkent Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, Mezuniyeti’nden sonra İstanbul’a yerleşen Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi. Sonrasında “Zıbın” isminde bir program hazırladı ve bu program 2003’ü 2004’e bağlayan yılbaşı gecesi TV 8’de yayınlandı. Gökbakar; Zıbın programında çoğu reklam ve olayları alaya alırken mizah ve düşünceyi birleştirmiştir. Ayrıca TRT 1’de Pazar günleri canlı yayınlanan “7. Gün” programında beş hafta boyunca sunuculuk yapan Şahan Gökbakar; ardından daha önce Kamil Güler’in sunduğu “Zoka” isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başlamış ve 13 bölüm devam ettirmiştir.

Zoka’dan sonra yine TV 8’de Alper Mestçi ile beraber “Dikkat Şahan Çıkabilir” isminde bir antimedya- skeç şov hazırlamıştır.

Gökbakar’ın daha sonra oynadığı Recep İvedik film serisi, tüm zamanların en çok izlenen ve hâsılat yapan Türk filmleri olarak tarihe geçmiştir.

Ve son olarak, Şahan Gökbakar kardeşi Togan Gökbakar ile ortaklaşa “Çamaşırhane” adlı şirketlerini kurarak, abi-kardeş bu şirket sayesinde sinema filmlerinden televizyon dizilerine, çizgi filmlerden belgesellere kadar tüm yapımcılık işleriyle uğraşabileceği; DVD, internet sitesi gibi işler de şirket üzerinden yürütülebileceği vurguladılar.

Leave a Reply