Bugünlerde yolunuz olur da A.B.D Chicago kentine düşer de, Swiss Otel’de konaklarsanız, sizi ağırlayacak kişilerden biri Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümünden mezun olan Alp Mahir Akyüz olacaktır.

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden yüksek derece ile mezun olan Alp Mahir Akyüz, yüksek lisansını da tamamladıktan sonra, Ankara Hilton Oteli’nde ve kuruluşundan itibaren Ankara Swiss Otel’de önbüro, SPA ve diğer bazı bölümlerde müdür olarak görev yaptı.

Türkiye’nin turizm elçisi gibi çalışacağını söyleyen Alp Mahir Akyüz: Başarını çıtası, ümitli ve azimli olmaktan geçiyor. Motivasyonunu yüksek tutan her Türk gencimizin, gerekli olanaklar sağlanıp, önü açıldığında başarılı olacağına inanıyorum.” Sözleriyle de gençlerin ümit ve motivasyonlarını yüksek tutmaları gerektiğini vurguladı.
Üniversitemizin Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun olan Alp Mahir Akyüz, ümitli ve azimli olmanın insanı başarıya götüreceğini çok iyi göstermekle birlikte, bölümünde okuyan ve bölümden mezun olan öğrencilerimize de ilham kaynağı oluyor. Türkiye’nin Amerika’daki turizm elçisine üniversitemiz adına başarılarının devamını diliyoruz.

Leave a Reply