Bilkent’ten Devlet Kadrosuna

Bilkent Üniversitesi mezunlarının her alanda olduğu gibi devlet kadrolarında da yükselişlerini görmenin mümkün olduğunu, 2005 yılında üniversitemizin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Yunus Koç’u örnek vererek söyleyebiliriz.

21 Şubat 2011 yılında yeni görevi olan Kırıkkale ilinin Çelebi ilçesi kaymakamlığına atanan Yunus Koç, ilkokul ve lise eğitim hayatını Sivas’ta tamamladıktan sonra 2000 yılında Bilkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. Beş yıllık üniversite eğitiminin ardından, Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak görev alan Koç, 2008 yılında kaymakam adaylığı görevine başladı.

Yunus Koç, 21 Şubat 2011 Çelebi kaymakamlığına atanmasından sonra şu sözleriyle yeni görevini devraldı: “Eğitim, sağlık ve asayiş başta olmak üzere ilçemizin her alanda gelişmesi için her çabayı, devlet ve millet dayanışması içerisinde el birliği ile sarf edeceğiz. Bu süreçte, insan haklarına saygılı, hukuk kurallarına uygun, vatandaş memnuniyetini esas alan adil ve eşit yönetim anlayışı içerisinde her vatandaşımıza ulaşmaya ve hizmet etmeyi Çelebi Kaymakamlığı ve devlet kurumları olarak görev bildiğimizi ifade etmek istiyorum. Hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Mezunumuz Yunus Koç’u tebrik ediyor, başarılarının yeni görevinde de devam etmesini diliyoruz.

Leave a Reply