Grunge/Alternatif rock müziğin başarılı ismi, Duman  Grubu’nun solisti  ve gitaristi Kaan Tangöze ‘nin de Bilkent Üniversitesi’den mezun olduğunu biliyor muydunuz?  Lisans eğitimini Otel Yönetimi ve Turizmcilik üzerine tamamlayan Tangöze , mezuniyet sonrası yüksek lisans yapmak için gittiği ABD’de  University Of Seattle’da ekonomi üzerine masterını tamamladı.

Kaan Tangöze’nin Müzik Kariyeri Nasıl Başladı?

Başarılı sanatçı Kaan Tangöze lisans eğitimine devam ettiği sırada kendi hayatını değiştirecek bir isim ile tanıştı. Bu kişi Yakup Trana’dan başkası değildi. Trana  ile beraber müzik çalışmalarına başlayan Tangöze’nin ‘La,la,la,la’ isimli parçası ABD’de yayınlanan iki toplama albümde  yer almıştır. 2006 yılının Ocak ayında, Duman grubu üyeleri Batuhan Mutlugil ve Yakup Trana ile beraber Karanlıkta isimli solo bir çalışma yapmış olan Tangöze, vokalistliğini yaptığı Duman Grubu,2004 yılında Avrupa’da yapılan solo yarışmasında 2.lik başarısı göstermiştir. Söylenenlere göre Kaan Tangöze sahnede sevgilisi için yazdığı ‘Bal’ adlı şarkısını söylerken,  aralarında geçen küçük bir tartışma yüzünden  Türkiye güzeli sevgilisi Ahu Paşakay evinde intihar etmiştir. Duygularını yoğun bir şekilde dile getirmek isteyen başarılı solist, sevgilisi ardından ‘ Haberin Yok Ölüyorum’ ve ‘ Senin Gibi’ adlı bir çok şarkı besteledi ama yine de ‘Bal’ isimli şarkısı Tangöze için önemli bir yere sahip, bunu çıktığı konserlerinin hiçbirinde yazdığı şarkıyı söylemeyerek dile getiren başarılı solist Rock müziğinin bir numaralı isimlerinden birisi olarak hafızalara kazınmış olan Kann Tangöze’ye Gazete Bilkent ailesi olarak tüm güzel dileklerimizi yolluyor, yeni bestelerini dinlemek için sabırsızlanıyoruz.

Sözü ve Müziği Kaan Tangöze’ye ait olan ‘Bal’ isimli şarkıyı dinlemek için http://www.youtube.com/watch?v=NUXbWSsMLSI tıklayınız.

Leave a Reply