Mezun Adaylarına Soruyoruz

Ad Soyad: Murat İplikçi
Bölüm: Endüstri Mühendisliği
Neden bu bölümü tercih etti?: Biyolojiden neredeyse hiç anlamadığım için tıpı geçip öncelikle mühendisliğe yöneldim. Tek kriterim bilgisayar olmasıydı, ve sonuç olarak puanıma göre tercih yapıp endüstri mühendisliğini seçtim. Seçerken bu bölümün daha az sayısal öğe içereceğini düşündüm. Hedefim, okulu bitirince bir iş kurabilecek kadar tecrübeye sahip olabilmekti; insanlarla ilişkilerimin iyi olduğunu düşünmüştüm. Ne yazık ki, 3. sınıfta bu bölümde başarılı olamayacağımı anladım. Seçmeli olarak aldığım uluslararası ilişkiler dersleri hem beni mutlu etti hem de bu derslerde daha başarılı olabildim. Bu yüzden hedefimi, uluslararası ilişkiler bölümünde akademisyenlik ve sonrasında büyükelçilik olarak değiştirdim.
Mezun olunca ne yapmak istiyor?: Mezun olduktan sonra akademisyenlik yapabilmek için master ve doktora yapmayı düşünüyorum.
Bilkent O’na neler kattı?: Bilkent bana müthiş bir tecrübe kazandırdı. Buraya ilk geldiğim zamanki düşüncelerimle, hedeflerimle şimdiki fikirlerimin, öğrenmek istediklerimin arasında dağlar kadar fark var. Bu bakımdan burada daha mantıklı, daha araştırmacı birine dönüştüğümü söyleyebilirim.

Leave a Reply