CHP Parti Meclisi Üyesi ve son genel seçimlerde Ankara 2. bölge 6. sıra milletvekili adayı olan Ekrem Kerem Oktay’ın Fransa’da komaya girdiği öğrenildi.

Oktay , Fransa’ya, Rıfat Hisarcıklıoğlu’yla beraber düzenlenen bir konferans nedeniyle gitmişti. Hisarcıklıoğlu , Fransız Parlamentosu’nun kararı öncesi lobi çalışmaları nedeniyle Fransa’da bulunuyordu.

Fransa’da toplantı esnasında birdenbire fenalaşarak baygınlık geçiren Oktay hastaneye kaldırıldı. Yüksek ateşle hastanede gözetimde tutulan Oktay’ın ateşinin düşmediği kaydedildi. Oktay’ın yakın arkadaşlarından Fransa’da okuyan Can Selçuki de olayı duyar duymaz soluğu Oktay’ın yanında aldı. Hisarcıklıoğlu’nun, Oktay’ın gerektiğinde Türkiye’ye getirilmesi için uçak ambulansı hazır tuttuğu öğrenildi. Ancak Fransız doktorlar Oktay’ın haraket ettirilmesini uygun bulmadılar.

GazeteBilkent ailesi olarak, sevgili mezunumuz Ekrem Kerem Oktay’a acil şifalar diliyoruz.

Ekrem Kerem Oktay Kimdir?

Parti Meclisi Üyesi olan Ekrem Kerem Oktay, 1982 yılında Ankara’da doğdu. 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde okumaya hak kazanan Oktay, 2003 yılında gerçekleştirilen öğrenci konseyi seçimlerinde 10 yıldır öğrenci konseyini elinde bulunduran gruba karşı Başkanlık seçimlerini kazandı. Bu başarının ardından 2004 yılında Prag’da düzenlenen Genç Liderler Zirvesi’ne davet edilerek Türkiye temsilcisi sıfatıyla zirvede yer aldı.

Lisans eğitiminin ardından kazandığı Jean Monnet bursuyla Leiden Üniversitesi’nde Avrupa Hukuku alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Yüksek lisans eğitimin ardından Türkiye’ye dönen Oktay, merkezi Ankara’da bulunan bir düşünce kuruluşu olan Türkiye Ekonomi Politika Araştırmaları Vakfı (TEPAV) bünyesinde Analist olarak göreve başladı. Oktay bu kurumdaki görevinde makro ekonomi politikalar ve bu politikaların sürdürülebilirliliği üzerine çalışmalar yürüttü.

Yoğun iş ve eğitim hayatı sırasında öncelik addettiği şekilde partide aktif görevler üstlendi. 2007 yılında Çankaya İlçe Delegesi, Ankara İl Delegesi, ve Kurultay Delegesi olarak seçildi. 2010 yılında Çankaya İlçe, Ankara İl ve Kurultay Delegeliği’ne yeniden seçildi. 33.Olağan ve 18. Olağanüstü Kurultaylar da Parti Meclisi Üyeliği’ne seçildi.

Oktay yaklaşık 2 yıldır TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun danışmanlığını yürütmekteydi.

Ekrem Kerem Oktay’ın uzmanlık alanları; AB Hukuku, Makro Ekonomi Politikalarının Sosyal ve Anadolu Şehirleri’nin Ekonomik Kalkınma Süreçleridir.

Leave a Reply