Ernst&Young Türkiye Vergi Bölümü’nde Atama

Ernst & Young Türkiye transfer fiyatlandırma alanında uzman Alper Yılmaz’ı da bünyesine kattı. Vergi bölümünün transfer fiyatlandırmasıyla ilgili hizmetlerinizi yürüten birime atanan Alper Yılmaz, 2 Mayıs 2011 tarihi itibariyle Ernst & Young Türkiye Şirket Ortağı ve Transfer Fiyatlandırması Lideri olarak görevine başladı.

1991 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yılmaz, ardından Bilkent Üniversitesi’nden Ekonomi alanında yüksek lisans derecesini aldı. 2001 yılında da Kaliforniya Üniversitesi Davis’te uygulamalı ekonomi konusunda doktorasını tamamladı.

2001-2003 yılları arasında PricewaterhouseCoopers LLP firmasında danışmanlık yapan Alper Yılmaz, 2004-2011 döneminde Adecco Grubu’nun Global Transfer Fiyatlandırma Bölümü’nde Müdür, Direktör ve Başkan Yardımcılığı pozisyonlarında görev yaptı.

Bilkent Üniversitesi, New York Eyalet Üniversitesi ve St. John’s Üniversitesi gibi yüksek öğrenim kurumlarında öğretim görevlisi olarak mikro ve makro ekonomi ile uluslar arası iktisat alanlarında dersler de veren Yılmaz, global transfer fiyatlandırma konusunda uzun yıllara dayanan uzmanlığa ve deneyime sahip.

1994-1995 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı, TÜSİAD ve Devlet Planlama Teşkilatı gibi kurumlara da danışmanlık yapan Yılmaz, İngilizce ve Fransızca biliyor.

Leave a Reply