2008 yılı Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü mezunlarımızdan Hazer Çetinkaya, yeni bir IaaS yatırımı gerçekleştiren Cloudturk’te Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Uzmanı olarak atandı.

Türkiye’nin ilk sunucu altyapı hizmet sağlayıcısı (IaaS) olarak konumlanan Cloudturk, Kasım 2010’da açılan Türkiye’nin en büyük veri merkeziyle birlikte Türkiye’nin en büyük IaaS yatırımını gerçekleştirmişti. Öncelikle güvenlik ve hizmet kalitesinde sürekliliğe odaklanan Cloudturk, yatırımını Türkiye’nin bulut için üretilmiş ilk ve tek veri merkezi olan ABH Datacenter’da yaptı. Türkiye’de sadece iki şirketin sağlayabildiği Tier 3 standartlarında veri güvenliği sağlayan şirketin IaaS platformunda “Single Sign-On User Provisioning” teknolojisini kullanılmakta. Cloudturk aynı zamanda Amazon EC2 ve WMware vCloud API’lerini destekleyen dünyanın sayılı sunucu altyapı hizmet sağlayıcılarından birisi.

Hazer Çetinkaya kimdir?
TED Ankara Koleji’nden 2003 yılında mezun olan Hazer Çetinkaya, aynı yıl girdiği Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Daha önce Havelsan’da Sistem Mühendisliği Donanım Konfigürasyon Uzmanı olarak çalışan Çetinkaya, İngilizce, Almanca ve İspanyolca biliyor.

Leave a Reply