Bilkent Mezunlarını Diplomaları ile Buluşturan İsim: Didem Özkavukçu

1G7A7715Didem Özkavukçu 11 Kasım 1981 tarihinde Ankara’da doğdu. Önce Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü, ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. 2001 yılından itibaren tiyatro sahnelerinde rol almaya başladı. Bilkent sahnesinde, Ankara Devlet Tiyatrosu ve özel tiyatrolarda sahne almaya devam etti.

İlk kez dizide rol alması ise En Son Babalar Duyar isimli dizi sayesinde olmuştur. 2008 yılında yayına giren günlük dizilerinden biri olan ve başrollerini Osman Karakoç ile paylaştığı Unutma Beni adlı dizide İlkay karakterini canlandırmaktadır. 7 yıldır süren ve 8.sezonu yayınlanan dizi geniş bir takipçi kitlesine sahiptir. Özkavukçu, oyuncu olma arzusunu şu sözlerle anlatıyor:

‘’Ben oyuncu olmak için uzun yıllar bekledim ve sabrettim. Hala da bekliyor ve sabrediyorum aslında. Önce farklı bir okul okudum, sonra hiçbir tepkiye kulak asmayıp konservatuara girdim. Oyunculuk bir heves, bir hobi değil, bir meslektir. Bu yüzden usulünce yapılmalı ve okulu okunmalıdır. Kararlı ve azimli iseniz bu yolda, zaten kapılar önünüzde açılacaktır. Sadece kolay yollara sapmadan, sabırla ve inançla çalışmak gerek.’’

didem-ozkavukcu-48080

Didem Özkavukçu 2007 yılından bugüne Bilkent Mezuniyet törenlerinde sunuculuk yaparak, Bilkent Mezunlarını diplomaları ile buluşturmaktadır. 2010 yılında Trabzon Devlet Tiyatrolarında Devlet Tiyatrolarının kadrolu sanatçıları arasına katıldı.

 Didem Özkavukçu’ya kariyerinin geri kalanında başarılar diliyoruz.

Leave a Reply