Avukatlığa Sağlam Adımlarla Merhaba Diyen Bir Mezunumuz: Çağrı Gürkanlı

2013 yılı hukuk fakültesi mezunlarımızdan Çağrı Gürkanlı, şu anda Akkaya Avukatlık Bürosu’nda stajyer avukat olarak görev yapmaktadır. Gürkanlı, hukuk eğitiminin yanı sıra siyaset teorisi üzerine de yoğunlaştı ve bu doğrultuda siyaset bilimi yan dal programını tamamladı. Hukuk eğitimi aldığı yıllarda okulumuzda düzenlenen Toplumsal Duyarlılık Projelerinde devamlı olarak görev aldı. Sosyo-ekonomik bakımdan sıkıntı yaşayan öğrencilere liseye ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık kapsamında tarih ve edebiyat derslerinde yardımcı oldu. Ayrıca, üniversite yıllarında kurucu genel yayın yönetmenliğini üstlendiği Subjektif dergisinde siyaset teorisi ve felsefe konularında akademik nitelikli yazıları kaleme aldı ve Subjektif dergisindeki görevini halen sürdürmekte.

asdaGürkanlı, 2013 haziranında Avrupa Birliği’nin finanse ettiği Jean Monnet Burs Programından yararlanmaya hak kazanan 61 öğrencinin arasında olmayı başardı.  2013 eylül ayı itibarıyla Birleşik Krallık’ta bulunan Oxford Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmalarına başladı. Genel çalışmaları hukuk felsefesi ve siyaset teorisi üzerine oldu. 2014 temmuz itibarıyla Magister Juris (Mjur) derecesini elde etti. Lisans ve yüksek lisans programlarını başarı ile tamamlayan Gürkanlı, vakit kaybetmeden doktora çalışmalarına hazırlanmaya başladı. 2014 eylülünde resmi avukatlık stajına başlayan Gürkanlı, bu bağlamda Akkaya Hukuk bünyesinde stajyer avukat olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, okulumuzun Felsefe Bölümü bünyesinde akademik çalışmalarına devam etmektedir. Hem parlak bir akademik kariyere sahip hem sosyal açıdan duyarlı bir mezunumuz Gürkanlı, The Oxford Union ve The Tolkien Society üyesidir. Gürkanlı, Bilkent mezunu olmanın getirdiği avantajları şu sözlerle açıklıyor:

“Benim için Bilkent Üniversitesi’nde öğrenim görmenin en iyi yanı, hem fakültemde hem de yan dal programında kendilerinden ders alma şansına erişebildiğim hocalarım oldu. Öğrenci-akademisyen iletişimi, Bilkent’te ideal bir durumda. Alanında dünyaca tanınan isimlerden ders alabilmek, onlarla sohbet ederek deneyimlerini ve tavsiyelerini dinleyebilmek müthişti. Gelecekte mesleğimde iyi bir şeyler yapabileceksem, bu ayrıcalığın sayesindedir.”

Çağrı Gürkanlı’ya kariyerinin geri kalanında da başarılar diliyoruz.

Leave a Reply