İktisat bölümü 2009 mezunlarından Uğurhan Kurt ve Turizm ve Otel İşletmeciliği 2010 mezunlarından T. Taylan Güneray Bilkent’ten mezun olduktan sonra başarılarını birlikte Kurt Tabela Reklam San. Tic. Ltd. Şti. ‘ de devam ettiriyorlar.

Uğurhan Kurt, aile çabasıyla kurulan Kurt Tabela’nın genel müdürü ve aynı zamanda Renk Repro Center markasıyla hizmet veren grup şirketinin ikinci nesil yöneticisi. T. Taylan Güneray ise grubun pazarlama ve satış müdürü. Bu iki başarılı mezunumuz, üniversite yıllarında İşletme ve Ekonomi Topluluğu(MEC)’nda tanışmışlar ve mezun olduktan sonra da bu dostluklarını iş yaşamında sürdürmüşler. Topluluk bünyesinde yaptıkları aktivitelerde kazandıkları inisiyatif alma, organizasyon ve problem yönetimi becerileri onlara iş yaşamında çok faydalı olmuş. Mezunlarımız, Konya merkez olmak üzere Ankara, İstanbul ve Kayseri’deki şubelerinde hizmet vermeye devam ettiklerini ve yeni şubelerle tanınırlıklarını arttırmak istediklerini dile getiriyorlar.

"Uğurhan Kurt ve T. Taylan Güneray"

“Uğurhan Kurt ve T. Taylan Güneray”

Uzmanlık alanlarını genişletmek için matbaacılık sektörünün yanı sıra dijital baskı alanında makine parkuru, teknoloji ve insan kaynağı yatırımlarını artıran mezunlar, açık hava ve tabela reklamcılığı atılımlarıyla yenilikçi bir marka yarattıklarına inanıyor. Kurt, bu başarılarında Bilkent’in payının büyük olduğunu vurguluyor: “Almış olduğum eğitim, bizi bilgiyi sadece kullanan değil, işleyip üretime yönlendiren bireyler olarak biçimlendirdi; prestijin yanında sosyal edinimler de sağladı. MEC’in yanı sıra Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu ve Milliyetçi Düşünce Topluluğu’nun yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerinde, yönetim kurullarında söz sahibi olmam, iş hayatına uyumu kolaylaştıran deneyimlerimdi.” Selçuk Üniversitesi’nde yüksek lisansına devam eden Kurt, Açık Hava Reklamcıları Derneği ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği üyesi. Kurt, boş zamanlarında binicilik ve amatör fotoğrafçılıkla ilgileniyor.

Model uçaklar ve sportif balıkçılıkla ilgilenen Güneray ise“Reklamcılığı belki biz bulmadık; ama kişilerin beklentilerini yükseltmenin anahtarını galiba bulduk; çünkü farklı mesleki alanlarda rekabet edebilecek cesareti üniversitede kazandık, farklı insanlarla iletişimi öğrendik. Kulüp çalışmalarımı, MEC başkanlığımı, Öğrenci Konseyi’nde fakülte temsilcisi seçilmemi unutmam mümkün değil.” diyor.

Kaynakça 

Dergi Bilkent. Sayı 20, Ankara. Aralık 2013, Basılı

Leave a Reply