2013 yılı Grafik Tasarım mezunumuz Tuğçe Doğruyol, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunumuz Alper Poyraz ve Endüstri Mühendisliği mezunlarımız Nazlı Akar, Başak Kepir, Çağıl Koçyiğit, Işıl Koyuncu, Melis Beren Özer ve Tunca Türkoğlu, geçtiğimiz aylarda gurur verici başarılara imza attılar. 2013 yılı Grafik Tasarım mezunlarımızdan Tuğçe Doğruyol, Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed Tüyap Fuarcılık’ın düzenlediği, “9. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması”’nda, “Yenilikçi Ambalaj” kategorisinde yarıştı. Bireysel olarak katıldığı bu yarışmada, tasarımı ile mansiyon kazandı. Tasarımın en dikkat çeken özelliği ise, ambalajın, ürünün görünmesine imkan tanıması ve aynı zamanda korunabilirliği de sağlıyor olması idi. Doğruyol, 163 katılımcı arasından World Packaging Organization tarafından gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılma hakkı kazanan sayılı yarışmacılardan oldu.

Tuğçe Doğruyol ve Yenilikçi Ambalaj tasarımı

Tuğçe Doğruyol ve Yenilikçi Ambalaj tasarımı

Alper Poyraz ise 2013 yılında Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun oldu ve yüksek lisans eğitimine başladı.  ODTÜ ve Elginkan Vakfı tarafından dokuzuncusu düzenlenen, sloganı “Yeni fikirler dünyayı değiştirir!” olan “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışmasında, sağlık sektörüne önemli katkılarda bulunacak çalışması ile birinci oldu. Poyraz, “Küçük Hücreli Akciğer Kanseri Teşhis Kiti” başlıklı projesini, Yrd. Doç. Dr. Ali Osmay Güre danışmanlığında hazırladı, tümörün mikroskobik boyuta ulaşmadan, yalnızca bir damla kan ile kanserin erkenden teşhis edilebilmesi olarak özetledi.

Alper Poyraz

Alper Poyraz, Elginkan Vakfı Büyük Ödülü’nü alırken

Endüstri Mühendisliği mezunlarımız Nazlı Akar, Başak Kepir, Çağıl Koçyiğit, Işıl Koyuncu, Melis Beren Özer ve Tunca Türkoğlu ise yarışmaya bireysel olarak değil, grup olarak katıldılar. Son sınıfta IE 477 – 478 System Design dersi kapsamında, Doç. Dr. Bahar Yetiş danışmanlığında, Anadolujet için uçuş planlama eniyilemesi ve otomasyon projesi hazırlayan mezunlarımız, dünyanın yöneylem konusunda en profesyonel topluluklardan biri sayılan INFORMS tarafından birincilik ödülü olan “2013 INFORMS Undergraduate Operations Research Prize”a layık görüldü.

unnamed

IE mezunlarımız ödüllerini alırken

Mezunlarımızı olağanüstü başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Leave a Reply