BDx6S8-CUAEqzdN

Güzel,yetenekli ve başarılı mezunumuz Nilperi Şahinkaya 1997 yılında Charles De Gaulle Fransız ilkokulunda öğrenim hayatına başladıktan sonra 1999 yılında Ecole Cantonale De Langue Française’de eğitim hayatına devam etmiştir. 2006 yılında Charles De Gaulle Fransız Lisesini bitirdikten sonra okulumuz Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden mezun olmuştur.

A96oumTCYAAsChU

Adını Deniz Yıldızı dizisiyle seyirci kitlesine duyuran oyuncumuz Hande karakteriyle karşımıza çıktıktan kısa bir süre sonra bir başka dizide daha yer aldı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin Mesude’si olarak zor bir karakteri başarıyla canlandırdı.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı diziden

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Mesude

Dizi devam ederken profesyonel anlamda ilk tiyatro deneyimini asıl ismi “Closer” olan Türkçe’ye  “Yaklaştıkça” olarak çevrilmiş Celal Kadri Kınoğlu’nun yönettiği oyunda yer alarak yaşadı. Patrick Marber’in 1997 yılında yazdığı, 2005 yılında Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman, Clive Owen in başrolleri paylaştığı sinemaya aktarılan oyun büyük ilgi toplamıştı.

"Yaklaştıkça" adlı oyundan Murat Han ile bir kare

“Yaklaştıkça” adlı oyundan Murat Han ile bir kare

Oyun, günümüzdeki hızlı ilişki anlayışını, insanların ilişkilere bakışlarını, aşk ve sevgi anlayışlarını, ilişkilerdeki yozlaşmayı gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz günlerde Kayıp dizisinde gördüğümüz mezunumuz Oyun Atölyesi tarafından çıkarılan “Kim Korkar Hain Kurttan” adlı oyunda Zerrin Tekindar, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız’la aynı sahneyi paylaşmakta. Oyunla ilgili daha fazla bilgiyi gazetemizin Kültür Sanat Bölümü yazarlarımızdan Gülce İpci’nin yazısında bulabilirsiniz. http://www.gazetebilkent.com/2013/12/28/kim-korkar-hain-kurttan-ankarada/

Ba0HxGYIEAA8x8-

Leave a Reply