TED’in Psikolojisi O’na Emanet: Çağıl Torgal

Çağıl Torgal Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden aile psikolojisi üzerine yüksek lisans diploması bulunuyor. Çağıl Torgal, TED’in Ankara genel merkezindeki Burslu Öğrenciler Koordinatörlüğü’nde görev yapıyor. İşten kalan vaktinin büyük bir kısmını dans antrenmanlarına ayıran Torgal, üniversite günlerinden bu yana Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun lisanslı sporcu ve antrenörleri arasında yer alıyor.

Torgal, Bilkent Üniversitesi’yle ilgili DergiBilkent’e şu açıklamalarda bulunmuş: “Bilkent’te gerçekten üst düzey bir öğrenim gördük. Farklı alanlarda uzman akademik kadromuz sayesinde çok yönlü bir eğitimden geçtik. Hem lisansüstü çalışmalarım sırasında hem de iş hayatımda bunun getirilerini yaşıyorum. İyi bir bilgi birikimi ve meslek etiğiyle diploma aldık. Güçlü altyapıları sayesinde bölümümüz mezunları güzel yerlerde çalışıyor. Bizim meslek grubunda böyle başarılı bir çevreye sahip olmak büyük önem taşır. Kendi uzmanlık alanım dışında bir konuda yardıma ihtiyacım olduğunda kolaylıkla bölüm arkadaşlarımdan destek alabiliyorum. Ayrıca Bilkent’te öğrenciyken dönem arkadaşlarımın kurduğu Psikoloji Topluluğu’na üyeydim. Bu sayede psikolojide farklı alanlardan birçok uzman konuşmacıyı dinleme ve onlarla tanışma fırsatı bulmuştum.”

cagiltorgal

Torgal derneğin burs verdiği, başarılı olup maddi durumu yetersiz durumdaki öğrencilerin seçiminde ve seçilen öğrencilerin psikososyal takibinden sorumlu. Söz konusu gençlerin sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler, seminerler ve benzeri etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Torgal, yaşanan maden felaketinden sonra Soma’da çocuklar ve annelere yönelik birçok saha çalışması başlattıklarını ve geçtiğimiz yaz atölyelerden oluşan bir yaz okulunun planlama ve koordinasyonunu gerçekleştirdiğini vurguluyor. Burslu öğrenciler arasından liderlik özellikleriyle ön plana çıkanlara geniş kapsamlı bir gelişim programı projesi de hazırladıklarını belirtiyor.

Torgal’ın gelecek hedefleri arasında doktora yapmak var. Biz de mezunumuza bu kariyer yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Leave a Reply