Sırıtık

Adınız soyadınız: Erdem Ocak

Bölümünüz:Psikoloji

Neden Bu Bölümü Seçtiniz?

Sorgulamayı seviyorum. En azından sorgun bir sonuca varıyor, kafa patlatıp da çözüme bir türlü ulaştıramayacağın teorilerde kalmıyor hiçbir şey. Herşeyin bir sebebi var, mağlum.

Okulda veya Okul dışında aktif olarak görev aldığınız alanlar oldu mu?

Birazcık son senemde önemini anlamış olmakla birlikte seminerler, sunumlar, toplantılar, kısaca okuldaki çeşitli bölümlerin etkinliklerine katılıyorum. Onun dışında sanatla ama en çok da sanatın müzik koluyla oldukça ilgiliyim. Ankara, Türkiye’de “öğrenci şehri” olarak geçebilen sayılı yerlerden birisi, dolayısıyla okul dışında aktivite aradığında bulmakta çok da zorlanmıyorsun. Ben kendi adıma karaokeleri, kulağı sağır etmeyen yükseklikte müzik çalan mekanları tercih ediyorum. Sık sık da giderim, oku oku nereye kadar, bazen yazmak da lazım.

Geleceğe Yönelik Planlarınız Nelerdir?

Benim görebildiğim ve şu an elimde olan fırsatlar dahilinde iki planım var. Önce yurtiçi veya yurtdışı yüksek lisans ve sonrasında doktora kovalamakla birlikte, alternatif olarak neredeyse bölümüm kadar ana uğraşım olan müziğe dair birşeyler yapmayı da düşünüyorum ama tahmin edersin ki müzikle karnını doyuramazsın, o yüzden alternatif olarak düşünüyorum zaten.

Leave a Reply