ONUN GÖZÜ DAHA DA YÜKSEKTE !

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu 29 yaşındaki Sertaç Taşdelen’in hayat hikâyesi oldukça ilginç.Bugüne kadar elini nereye atsa başarmış, ne dilese gerçekleşmiş. Ankara’da başlayan yolculuğu kısa sürede İngiltere’ye, sonra Dubai’ye oradan Singapur’a kadar uzanmış.

Dünyanın en önemli denetim ve danışmanlık şirketlerinden birinin Dubai’deki firmasına üç aylığına staj yapmaya giden Sertaç Taşdelen, çok kısa sürede işe alınmış. Ardından küçük yaşlardan edindiği hobisi fotoğrafçılığa, yeniden merak sarması onu Dubai’nin adı sayılır fotoğrafçılarından biri yapmış. Dubai Prensleri ve prenseslerinin de katıldığı sergilerde yer almış. Rüya gibi devam eden kariyerine bir de fotomodelliği eklemiş…

Ancak onun gözü daha da yüksekte; O dümeni ele geçirip Türkiye’nin başbakanı olmak istiyor.

 

“ELİMİ TAŞIN ALTINA SOKMAK İSTİYORUM”

Çocukken, eczacı olan annesinin dükkânının önünde açtığı küçücük tezgâhında yara bandı, pamuk sattığına bakılacak olunursa, onun ileride bir girişimci olacağının emareleri belliymiş aslında… “Vatanıma katkı sağlayacağım her işte, elimi taşın altına sokmak istiyorum” diyen Taşdelen’in “Bu da ancak filmlerde olur” diyeceğiniz hayat hikâyesini okurken eminim siz de çok etkileneceksiniz…

Hayatında her zaman pozitif düşünmenin yerinin büyük olduğunu belirten Sertaç, Dubai’de başlayan kariyerinin de pozitif bir dönüm noktası olduğunu söylemiş. Dubai’de sahip olduğu ilk iş deneyimini ise şu şekilde anlatıyor: “Staj yaptığım şirketten tanıdığım Demet Hanım, Dubai’ye transfer olmuştu ve bana da “Türkiye’de her yerde iş bulursun ama burası kariyer için doğru bir nokta, düşünürsen hemen bilgilerini gönder” demişti. Öyle mi, böyle mi derken bir hafta içinde Dubai’de mülakatta bulmuştum kendimi. Kısa sürede haber geldi. Üç ay ücretsiz staja başladım.”

Hayatın her alanında pozitif düşündüğünü vurgulayan Taşdelen, hayatının her yerinde en iyi park yerini bulmaktan tut, askerlikte, kariyerinde veya sanat çalışmalarında dört ayak üzerine düşmesini sağladığını söylüyor.

Fotoğrafçılığa da önceden ilgi duyduğunu ancak bu alanda kendini geliştirme fırsatı bulamadığını söyleyen Taşdelen, karşısına çıkan bir fotoğraf yarışmasına gönderdiği fotoğraf ile kariyer yolculuğunda ilginç bir adım daha attığını belirtiyor. Dışarıdan harika, eğlenceli görünen hayatından manevi olarak o zamanlarda çok da memnun olmadığını söylüyor. Yarışmaya, çıplak vücutlu kendi portresini gönderiyor ve elimden bir maske düşüyor resimde. Annesinin eline tutuşturduğu fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğrafın siyah-beyaz baskısını, kendini anlatan yazı ile birlikte gönderiyor. Devamında yaşanan rastlantı olaylardan sonra ise, ” Harikasın, açılışa bekliyoruz” diye bir yazı geliyor kendisine. Fotoğrafını ise Dubai Prensesi satın aldı. Fotoğrafın gelirini daha önceden bağışlayacağını söyleyen Taşdelen, alacağı 3 bin dolar ın  onun hayatını değil ama birçok kişinin hayatını değiştirebileceğini belirtmiştir.

Gelecekte başka ne gibi alanlarda başarıya ulaşabileceği sorulduğunda; “Benden her şey olur, mesela kültür bakanı çok güzel olur, dış işleri bakanı muazzam olur hatta benden Başbakan bile olur. Bu işin şakası tabi ama kendimi bu ülkenin dümenine geçmiş biri olarak hayal etmiyor da değilim. Ülkemi temsil etmekten çok keyif alıyorum. Ne zaman bir Türk sporcusu ya da Türk milli Takımı altın madalya alsa hüngür hüngür ağlarım. O ay-yıldız ’ı göğsümde taşımak, İstiklal Marşı’nı okutmak ve bunu yabancılara ispat etmeyi çok isterim. Türkiye’ye, vatanıma katkı sağlayabileceğim her işte elimi taşın altına sokmak istiyorum.” demiştir.

Şimdilerde ise merak edenler için söyleyelim, Sertaç Singapur’da. Dubai’den sonra aynı şirketin Singapur ofisinde çalıştı ancak kısa sürede istifa etti. Aslında aradığı şeyin Dubai’de ya da Singapur’da olmadığını söyledi çünkü aradığı manevi tatmini yaptığı işlerde bulamamış. Şu anda annesine doğum günü hediyesi olarak açtığı binnazabla.com projesi üzerinde çalışıyor. Vakit bulduğu zamanlarda fotoğraf çalışmalarına devam ediyor ve  modellik yapıyor.

 

Sertaç Taşdelen ‘e, GazeteBilkent ekibi olarak kariyer ve hayat yolculuğunda başarılar dileriz.

Leave a Reply