BİLKENT Üniversitesi Mezunlar Derneği (BİLMED), 1993 senesinde Bilkent Ruhunu geleceğe taşımak isteyen 11 Bilkentli tarafından kuruldu. İstanbul’da kurulan derneğin misyonu Bilkent Mezunlarını tek bir çatı altında toplayarak  kişilerin mezun hayatlarında da birlikteliğini sağlamak ve  ayrıca el birliği ile gönüllü projelere destek vermek. Önceleri sadece bir fikir olan derneğin hayata geçirilme aşamasında ki bu 11 isime gelecek olursak; Bozkurt K. Yılmaz (Man 91), Nilüfer Başar (Man 91), Emrah Tercan (Man 91), Ediz Kökyazıcı (IE 91), Serdar Sümer (Econ 92), Mansur Foroutan (Econ 91), Ahmet Çalışkan (Econ 91), Dilek Darıcı (Ths 91), M.Sena Ok (Ths 91), Tomris Furtun (Econ 91), Osman Perksoy (EE 90) bizi onurlandıran isimler olacaktır. Kurulduğu günden itibaren Bilkent Mezunları’nın elinde hayat bulan ve her geçen gün sesini daha çok kişiye duyuran dernek, 30 bini aşkın mezununa aktif olarak hizmet vermekte.

Peki bu başarılı derneğin  mutfağına bir mercek tutacak olursak;

Sinan Öncel

1977 Ankara doğumlu olan Öncel, 1994 yılı TED Ankara Koleji, 1999 yılı Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Yine Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü´nde ve ardından London School of Economics´de Avrupa Birliği Hukuku ve Politikaları konusunda Yüksek Lisans çalışmalarını tamamlamış olan Sinan Bey, halen AB Danışmalık ve Yatırım Hizmetleri A.Ş.´nde görev yapmaktadır.Aynı zamanda yarı zamanlı olarak Bilkent Üniversitesi’inde ders vermektedir. Daha önceki BİLMED Yönetimleri´nde de görev almıştır.

H.Burç Aka

1975 Ankara doğumlu olan Aka, 1999 yılında Bilkent Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Burç Bey, 2000 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda çalıştığı üniversitede AB Merkezinin Genel Koordinatörüdür. Daha önce BiLMED POLS 99 sınıf başkanlığını da yürütmüştür.


Zehra Dönmez

1975 Grenoble/Fransa doğumlu olan Dönmez, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi 1998 yılı mezunudur. Uluslararası yönetim danışmanlığı yapmakta olan Zehra Hanım, Peppers&Rogers Group´da müdür olarak çalışmaktadır. Daha önceki BİLMED yönetimlerinde de yer almıştır. BİLMED MAN´98 Sınıf Başkanıdır.

Biz BİLMED ailesini siz okuyucularımıza tanıtmaya devam ediceğiz. Eğer sizde içinize  işleyen Bilkent Ruhunu taze tutmak isteyenlerdenseniz detaylı bilgi için  bilmed@bilmed.org.tr  adresiniz ziyaret edebilirsiniz.

 

Leave a Reply