Mezun Adaylarına Soruyoruz

Adı-  Soyadı : Neşe ARISOY

Bölüm: Hukuk

Bu Bölümü Seçmenizdeki Neden Nedir?

Uzun zamandır bu bölümü istiyordum diyebilirim. Aslında çocukluğumdan beri hep hakim olmak istedim o yüzden de şu an buradayım.

Mezun Olunca Çalışma Hayatında Ne Yapmayı Düşünüyorsun?

Hakim olmak istiyorum aslında ama günümüz koşullarını ve özellikle sınavların ağırlığını da göz önüne alınca, avukatlığı da düşünmeye başladım.

 Bilkent Üniversitesi Size Neler Kattı?

Bilkent’i seçmekle doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Özellikle başka pek çok okulda alamayacağım kadar iyi bir İngilizce eğitimi aldım burada. Bunun yanı sıra büyük şehirde büyümemiş biri olarak hiç tanımadığım kadar renkli bir hayatım oldu. Hem sosyal açıdan hem eğitim açısından tek başıma başka bir yerde elde edemeyeceğim imkanlar elde ettim. Benim talebim bir tarafa, ailem de bu okulda okumamı çok istedi. Verdikleri eğitim ve İngilizce yetkinliği çok önemli bir etkendi.Bilkent’te okumam için ve çok da iyi yaptığımızı görüyorum.

Bölümündeki Öğrencilere Ne Gibi Bir Tavsiyen Olur?

Bölümdeki öğrencilere söyleyeceğim en önemli şey İngilizce üzerine yoğunlaşmaları olacak. Hukuk derslerini Türkçe çalışmanın ve öğrenmenin yanında, gelecekteki iş hayatında bir hukukçu için yabancı dilin ve en çok İngilizcenin faydalı olacağını düşünüyorum. Şu an önde gelen hukuk bürolarının hemen hepsi işe almak için İngilizceyi şart koşuyor dahası ileri derece dil bildiğinizde çalıştığınız alan etkileniyor ve buradaki başarınız oranında kazanacağınız para da yükseliyor.

 

Leave a Reply