Kim ne derse desin, kukla denildiğinde hala Kurbağa Kermit’in muzip suratı, Miss Piggy’nin cilveyle saçlarını savuruşu gelir gözümüzün önüne. The Muppet Show, bir klasiktir. Kermit, Miss Piggyve elbette unutulmaz huysuz ihtiyarlar Statler ve Woldrof nesilleri güldürmüştür ve birkaç neslin çocukları the Muppet Show’un başladığını müjdeleyen neşeli jenerik müziğinin sözlerini ezbere bilir. Herkesin sevgilisi olarak niteleyebileceğimiz, son yıllarda biraz gölgede kalmış sevimli yeşil kurbağa, ABD’de 2011’de gösterime giren, Türkiye’de ise henüz bu hafta seyircisiyle buluşan The Muppets filmiyle geri dönüyor!
The Muppet Show’un yanısıra Susam Sokağı’nın da yaratıcısı olan, 1990’da hayata gözlerini yummuş büyük usta Jim Henson’un kuklaları, ekibi yeniden toparlayan James Bobin’in yönetmenliğinde, Jason Segel’in kaleme aldığı neşeli ve sağlam bir senaryoyla keyifli bir nostalji bombardımanına tutuyor sinemaseverleri.
The Muppet Show müdavimlerinin kaçırmayacağına emin olduğumuz bu filmin basit bir çocuk filmi olarak görülmemesi konusunda okurları uyarmayı bir borç biliyorum. Müzikal bakımdan da oldukça güçlü olan filmin (Melodisi The Muppet Show ile kültleşmiş olan “Mahna Mahna” şarkısına da yer verilerek eski bölümlere güzel bir saygı duruşu sergilenmiş örneğin) konuk oyuncu kadrosunun cazibesine kapılmamak elde değil. Zach Galifianakis, Ed Helms, Selena Gomez, Emily Blunt, Jack Black, Katy Perry, Whoopi Goldberg, David Grohl, Jim Parsons ve Neil Patrick Harris’in konuk oyuncu olduğu filmin başrollerini Amy Adams ve Jason Segel paylaşıyor. Film , The Muppet Show kuklalarının, üç hayranlarının da yardımıyla, tiyatrolarını ellerinden almaya çalışan kötü bir işadamına karşı verdikleri mücadeleyi konu alıyor.
Henüz beyazperdede seyircisiyle buluşmadan parodi fragmanlarıyla bir internet fenomeni haline gelmiş bu keyifli filmle bir buçuk saatlik bir nostaljiye hazır olun. Patlamış mısırınızı kapıp sinema koltuklarına gömülerek Kermit ile Miss Piggy’nin kovalamacalarını izlemek, hiç de fena bir fikir olmasa gerek. İyi seyirler!

Leave a Reply