Sanat etkinlikleri ve mekanları açısından İstanbul’un çok gerisinde kalan Ankara’da, geçtiğimiz aylarda sanata yeni bir bakış açısı getiren bir galeri açıldı. Eskişehir Yolu üzerinde yer alan, pek çok kafe, bar, restoran ve iş merkezi barındıran Tepe Prime adlı mekânda bulunan M1886 adlı sanat platformu, sanat projelerinin sergilenmesi için Ankara’ya yenilikçi bir sanat anlayışı getirdi.

Yaratıcılık ve araştırmacılık prensipleri üzerine inşa edilen M1886, tasarımlarıyla ses getiren sanatçıların eserlerini, sanatseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kültür ve sanat alanındaki üretimi ve sanat üzerine yapılan tartışmaları, diyalogları artırmayı amaçlayan bir sanat projeleri kurumu M1886.

Değişik ve yenilikçi iç dekoruyla sanatseverlerin ilgisini çekecek nitelikte olan bu sanat platformunda, şu sıralar Söylenmiş/Söylenmemiş/Yeniden adlı bir sergi var. 29 Eylül’e kadar ziyaretçilere açık olan sergide, pek çok sanatçının söylemek, söylememek ve tekrar tekrar hatırlatmak istedikleri birtakım kavramların ve anlamların, modern sanat eserlerine yansımasını görebilirsiniz. Dil kavramının önemi ve bir şeyi söylerken ne anlatılmak istendiği üzerine yoğunlaşan eserlerde, kelimelerle ifade edilen söylemlerin somutlaşıp, birer sanat eseri haline gelmiş olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Habip Aydoğdu, İsmet Doğan, Fikret Otyam, Fırat Engin, Mehmet Ali Uysal, Erdal Duman gibi sanatçıların eserlerini görebileceğiniz sergi, haftanın her günü 10.30-19.00 saatleri arasında gezilebilir.

M1886 sanat projeleri ve mekân hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın: http://www.m1886.com/

Leave a Reply