Müzik dünyası adına dün gece büyük ve üzücü bir kayıp yaşandı. Dinleyenlerin içine işleyen berrak sesiyle tanınan ünlü sanatçı Whitney Houston’ın cansız bedeni dün gece Los Angeles’taki otel odasında bulundu. Ölüm nedeni henüz bilinmeyen sanatçı 48 yaşındaydı.

80’li ve 90’lı yıllara damgasını vuran 48 yaşındaki sanatçı başrollerini Kevin Costner ile oynadığı ‘the Bodyguard’ adlı filmle büyük ilgi çekmiş ve filmin dünya çapında 42 milyona yakın satan soundtrack albümü için hazırladığı ‘I Will Always Love You’ adlı parçasıyla büyük bir başarı elde etmiş ve sadece bu single’ın başlı başına 20 milyona yakın satış yapmasıyla kendi dalında rekor kırmıştır.

Dünya üzerinde en çok ödüle layık görülen kadın şarkıcı ünvanını alan başarılı sanatçı 6’sı Grammy olmak üzere 400’ün üzerinde ödül kazandı ve aldığı ödüller onu Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıdı.

Houston, 2007’de boşandığı eski eşi Bobby Brown’la çalkantılı evliliği ve uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle üzücü bir sona sürüklendi ve her zaman kariyerinde aynı parlak başarıyı sürdüremedi.

Başarılı sanatçı inişli çıkışlı hayatına rağmen hayranlarının zihninde her zaman ‘I Will Always Love You’ parçasındaki unutulmaz performansıyla kalacak.

 

Leave a Reply