Mehmet Turgut’un “Rock’n Frame” fotoğraf sergisi Cer Modern’de Ankara’ya sunuldu.  Ücretsiz ziyaret edebileceğiniz sergide rock müziğin sevilen sanatçılarından yerli ve yabancı 65 rock yıldızının fotoğrafı yer alıyor. Rastlayabileceğiniz isimlerden bazıları; Alice Cooper, Ozzy Osbourne, Metallica, Apocalyptica, Slayer, Aylin Aslım, Erdem Yener, Çilekeş, Erkin Koray, Gökçe, Gripin, Hayko Cepkin, MaNga, Melis Danişmend, Redd, Rock FM, Sakin, Teoman, Ete Kurttekin, Yasemin Mori, Yüksek Sadakat, Badem, Zagaband.

Sergiden keyif almak için bütün sanatçılara aşina olmanız gerekmiyor. Rock’n Roll’un müzikten çok daha fazlası olduğunu kanıtlayan bu sergi, hissettirdikleriyle rock müziğin felsefesini anlamanıza yardımcı olabilecek nitelikte.

Bazıları tarafından fotoğrafı bilgisayarda işlemesi nedeniyle eleştirilmesine rağmen, Mehmet Turgut’un eserlerine baktığınızda fotoğraflarındaki işlemlerin sanatsal değerini fark ediyorsunuz. Yaratıcılığını ve aklındakileri insanlarla paylaşmak için oluşturduğu kendine özgü tarzıyla yeteneğini kanıtlayan bu adamın işlerinde kendinize dair bir şeyler bulmanız mümkün.

30 Nisan’a kadar sergilenecek fotoğraflara bakmanızı öneririm.

Leave a Reply