26 Şubat’ta 84.sü düzenlenen Oscar Ödülleri’nde yönetmenliğini yaptığı “Midnight in Paris” adlı filmi için “En iyi Orijinal Senaryo” ödülüne layık görülen Woody Allen, sinema kariyerinde dört kez daha Oscar’a layık görülmüş ama hiçbir törene katılmamıştı. Bu seneki Oscar törenine katılmayarak da geleneği bozmak istememiş belli ki.

Son zamanlarda oyunculuk yerine yönetmenlik yapmayı tercih eden Woody Allen, uzun zamandan sonra kendisinin yönetmediği bir filmde kameralar önüne geçiyor. Allen, Oscar sahibi oyuncu ve yönetmen John Turturro’nun “Fading Gigolo” filminde jigolo olmaya karar veren bir adamı canlandıracak.

Filmde Allen ve Turturro’ya “Basic Instinct” filminin unutulmaz oyuncusu Sharon Stone ile komedi dizisi “Modern Family”nin Kolombiyalı oyuncusu Sofia Vergara eşlik edecek. Filmde Woody Allen ve John Turturro para sıkıntısı çektikleri için jigolo olmaya karar veren iki arkadaşı, bunun yanında Sharon Stone ve Sofia Vergara da bu yaşı ilerlemiş iki jigolonun hizmetlerini alan iki kadını canlandıracak.

Fading Gigolo’nun çekimlerinin Nisan ayında New York’ta başlanması planlanıyor.

Leave a Reply