Bu sene 32.si düzenlenen Ahududu Ödülleri -bir başka deyişle Razzies- 1 Nisan 2012 tarihinde sahiplerini buldu. Ünlü oyuncu Adam Sandler’ın başrolde oynadığı “Jack and Jill” filmi, Hollywood tarihinde bir ilki gerçekleştirip bütün “en kötü”leri topladı.

Adam Sandler, filmde hem aile babası Jack’i, hem de onun ikiz kardeşi Jill’i canlandırmıştı ve en kötü kadın ve en kötü erkek oyuncu ödüllerine layık görüldü. Filmde, kendini canlandıran ancak en kötü yardımcı oyuncu ödülünü alan isim ise Al Pacino. Sandler, en kötü senaryo yazarı ödülüne de layık görüldü. En kötü yardımcı kadın oyuncu ödülü ise Dacid Spade’e verildi.  Jack and Jill filminin yönetmeni Dennis Dugan da en kötü yönetmen ödülüne layık görüldü.

Peki, bu ödülleri kim veriyor diye soracak olursanız:

Ahududu Ödülleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin tam 46 eyaletinden ve 17 ülkeden belirlenmiş 657 kişinin oylarıyla belirleniyor.

Bu sonuçlara göre, Sandler gibi başarılı bir oyuncunun kariyerindeki “en kötü” senenin 2011 olduğunu(Jack and Jill’in vizyon dönemi) söylemek pekala mümkün olacaktır.

Leave a Reply