Van İçin Rock!

23 Ekim Pazar günü Van’da meydana gelen depremin ardından çeşitli yardım kampanyaları düzenleyen birçok kurum ve toplulukların arasına Türk Rock müzisyenleri de katıldı.

30 Ekim 2011 Pazar günü Maçka Küçükçiftlik Park’ta yapılacak olan ve yüzden fazla rock müzisyeni biraraya getiren Van İçin Rock yardım konserinin tüm gelirleri Türk Kızılay’ına bağışlanacak ve sadece Van’a yardım için kullanılacak. Bu projeye destek veren sanatçılar ve grupların ortak açıklaması ise şu şekilde:

“Biz müzisyenler olarak, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu ortamda, en iyi yaptığımızı düşündüğümüz şeyle yani ürettiğimiz müziği arkamıza alarak Van’a destek için bir araya geliyoruz.

Bu konserin amacı Van’da yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmaktır. Amacımız eğlenmek değil, aksine birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu dönemde başta biz müzisyenler bir araya gelerek, mümkün olduğu ölçüde VAN’da yaşanan felaketin yaralarını sarmaya çalışmaktır.

Türkiye‘de ilk kez bu kadar çok Rock grubunu bir arada izleyeceğiniz bu konserde dinleyici sayısı oldukça önemli. Kısa sürede organize olduğumuz bu büyüklükte bir konserde olup Van’da yaşanan felakete katkı sağlayacağınızdan eminiz.

Pazar 12.00’da başlayacak konser 23.30’a kadar sürecektir. Kapı açılış saati ise normale göre biraz erken; saat 10.00’da kapılar açılacaktır. Sıradışı bu konserde, gelin hep birlikte hem Van için toplayabildiğimiz kadar parayı toplayalım hem de bu tarihi konserin bir parçası olalım.

Konserde çalışan, destekleyen, sahnede olan, satış yapan herkes gönüllüdür. Kimse her hangi bir ücret almayacaktır. Konserin tüm geliri doğrudan Türk Kızılay‘ına aktarılacaktır.”

Sahne Alacak İsimlerden Bazıları: 4×4, Aslı, Aylin Aslım, Aydilge, Ayşe Saran- Murder King, Barlas, Can Bonomo, Cem Köksal, Çilekeş, Demirhan Baylan, Demir Demirkan, Dilemma, Duman, Direc-t, Emre Aydın, Ete Kurttekin, Feridun Düzağaç, Foma, Gece, Gece Yolcuları, Gripin, Haluk Levent, Kurban, Mabel Matiz, Malt, Marsis, Melis Danişmend, Model,Moğollar, Mor ve Ötesi, Multitap,Ogün Sanlısoy, Özge Fışkın, Öztürk, Pamela, Redd, Şebnem Ferah, TNK,Yüksek Sadakat.

Konser bileti alarak Van’a maddi yardımda bulunmak, birlik ve beraberlik duygusuyla Van’a destek olmak isteyenler Biletix ve Maçka Küçükçiftlik Park gişelerinden ya da Biletix internet sitesinden konser biletlerine ulaşabilir.

Leave a Reply