Foals’ın ilerleyen günlerde çıkacak olan üçüncü stüdyo albümünden ilk single’ı 5 Kasım’da Birleşik Krallık’da çıktı. İnternette yayınlanan videosu da şimdiden sevenleri tarafından birçok defa tıklanarak izlenme sayısında iyi bir rakama ulaştı. Yeni gelen albümün ipuçlarını bulabileceğiniz bu parça, şimdiden bu albümü bekleyenleri heyecanlandırmış gibi görünüyor. Şarkının adı “Inhaler”. İlk iki albümü arasında belirgin bir fark olan Foals, gelişimine bu albümle de devam edecek gözüküyor.

Grubu tanımayanlar için biraz bilgi vermek gerekirse, grubumuz İngiltere Oxford’da ortaya çıktı. 2005 yılında aktif kariyerine başlayan grup, ilk albümünü “Anditode” adıyla 2008’de yayınladı. Ardından ikinci stüdyo albümleri “Total Life Forever” 2010’da yayınlandı. Grubun üyeleri dağılan bir Math Rock grubundan sonra bu grubun temellerini attılar. Foals’ı tam olarak Math Rock diye nitelendirmek zor olsa da; en önemli şekilde etkilendikleri tarz bu olsa gerek. Onun dışında Indie Rock veya New Wave olarak da nitelendirilebilir bu grup.

Artık kendini kanıtlamış bir grup olarak çıkaracakları yeni albümün turnesinde, Türkiye’de de görmek istediğimiz Foals’ın yeni şarkısı, albüm gelene kadar heyecanımızı canlı tutmaya yetecek gibi duruyor.

Leave a Reply