South Park Bitiyor Mu?

South Park Bitiyor Mu?

15 sezondur başarıyla yayın yapan harikulade çizgi dizi South Park, geçtiğimiz Haziran ayında yayınlanan “You’re Getting Old” bölümüyle bitmek üzere olabileceğinin sinyallerini izleyicisine vermişti. Bölüm yayınlandığından bu zamanda dek, çeşitli haber siteleri ve portallar dizinin biteceğine ya da devam edeceğine dair, çok geniş spektrumda, farklı haberler yayınlamaya devam ettiler.

Haberin kendisini vermeden önce dizinin içeriğiyle ve “You’re Getting Old” bölümüyle ilgili birkaç cümle söylemek istiyorum.

Bilenler zaten bilir, ama bilmeyenler için South Park, popüler ve alt kültürlerle, dinle, siyasetle, tarihle, bizle ve kendileriyle, kısacası bu dünyada tabu olarak görülen ne varsa hepsiyle dalga geçen, bunu yaparken çok komik olmayı başarıp aynı zamanda derin mesajlar verebilen bir çizgi dizi.

“You’re Getting Old” bölümünde ise dizinin yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone, karakterler aracılığıyla, artık bu işten eski zevki alamadıklarını anlatır gibiydi. Bölümü ilk izlediğimde anında bu fikre kapıldım, ve internette araştırdığımda bütün insanların benimle aynı fikirde olduğunu gördüm.

Peki South Park bitiyor mu?

Beklenen açıklama geçtiğimiz gün yani 16 Kasım 2011’de yapıldı.

Neyse ki beklenen olmadı ve South Park Studios tarafından yapılan açıklamada, 2016 yılına kadar anlaşma yapıldığı ve serinin en az 5 sezon daha devam edeceği söylendi. Tabiî ki bu haber bütün South Park izleyicilerinin yüreğine su serpmiş oldu.

Yazımı sonlandırırken, azimle diziyi yapmaya devam eden Matt Stone ve Trey Parker’a ve onlarla 5 sezon daha anlaşma yaparak dizinin bize ulaşmasını sağlayan Comedy Central kanalına teşekkür etmek istiyorum.

Bu kadar özgün ve özgür başka bir çizgi dizi daha olmadığına göre, umarım South Park çok uzunca bir süre daha devam eder.

Leave a Reply

1 comment

  1. deathblessyou

    2019’da bitcek. ah be trey parker, gönlümüzü sikip attın aq. the simpsons ve family guy bile bu boşluğu dolduramicak. zira onların konsepti bizi tatmin edecek çerçevelerde değil. istediğimiz gibi özgür değil yani.